RUTINSKI U MANCHESTERU / City lakoćom u osminu finala kao prva engleska momčad u povijesti LP-a s deset pobjeda zaredom

Za City su ove sezone najviše zabili, po pet golova, Haaland i Alvarez, a jedino Kane i Mbappe imaju po šest

6.3.2024.
23:02

Manchester City je nakon 3:1 iz prvog susreta, istim rezultatom slavio i na domaćem terenu i tako se plasirao među osam najboljih te postao prva engleska momčad u povijesti LP-a s deset pobjeda zaredom.

HRABROST ILI LUDOST? /

Kopenhagen protiv Cityja izveo ekipu kakva u nokaut fazi LP-a nije viđena čak 28 godina

Akanji je na ubacivanje Alvareza zabio za 1:0 u petoj minuti i to mu je drugi gol ove sezone, nakon što je u prijašnjih 40 nastupa zabio svega jedan.

U devetoj minuti Alvarez je povisio na 2:0, a gol za goste zabio je Elyounoussi u 29. minuti. U povijesti LP-a Kopenhagen je na gostovanjima kod engleskih momčadi uputio ukupno 47 udaraca na gol, a Mohamed Elyounoussi je prvi koji je zabio.

Konačnih 3:1 postavio je Erling Haaland u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Haaland, kao i Kane i Mbappe ima po šest golova u Ligi prvaka. Samo je 18 igrača zabilo više od Haalanda u povijesti LP-a. Norvežaninu su 23 godine i odigrao je samo 37 utakmica u svojoj karijeri.

Hrvatski reprezentativci Joško Gvardiol i Mateo Kovačić igrali su cijeli susret u redovima domaćina.

Spektakularnu FNC 15 priredbu iz Ljubljane možete gledati u prijenosu UŽIVO 30. ožujka na Voyo platformi.