ČITAV NOGOMETNI SVIJET KLANJA SE SPASITELJU REALA: / 'Kršćani imaju Isusa, Muslimani Muhameda, a Real - Ramosa'

Najbolji stoper svijeta Sergio Ramos apsolutni je junak sinoćnje sjajne utakmice koja je na Santiago Bernabeu odigrana između Real Madrida i Deportivo la Corune (3-2).

11.12.2016.
12:30

Dva udarca, jedan pogodak. I pretrčanih 10 kilometara! Završna je bilanca predstave Sergija Ramosa u susretu protiv Deportiva u Madridu. Real je do 84. minute susreta bio na konopcima. A onda je Real izjednačio zahvaljujući golu Mariana Mejie koji je ramenom uspio pogoditi mrežu gostiju i tako postati prvi igrač iz Dominikanske Republike koji je zabio u La Ligi.

Čovjek spasitelj Reala i 'ubojica glavom'

A onda u 93. minuti, Kraljevima se ukazao Sergio Ramos, čovjek spasitelj Reala i "ubojica glavom". Ramos je zabio sjajan gol i svojoj momčadi poklonio tri boda za završetak ligaške polusezone. Real se bez Modrića, Ronalda i Benzeme dosta mučio protiv Deportiva. Zidane je odlučio odmoriti svoje najbolje igrače, a kad na terenu nema Modrića, onda i igra Reala šepa.

REKORDNA POBJEDA KRALJEVA: Ramos opet spasio Real u sudačkoj nadoknadi, za upis u knjige povijesti

No, na sreću po Madriđane, tu je Ramos. Zanimljivo, ali u finalu Lige prvaka u Lisabonu prije dvije godine Ramos je zabio i Atleticu u 93. minuti za produžetak.

Ultimativni junak

Real je tada osvojio naslov. Gradskom rivalu zabio je i ove godine finalu Lige prvaka. Zabio je i prošlog vikenda Barceloni glavom u 90. minuti. Sad je zabio i momcima iz La Corune i postao junak navijača Reala i suigrača. I čitavog nogometnog svijeta, što je itekako vidljivo na Twitteru.

"'Samo su tri stvari u životu sigurne - smrt, plaćanje poreza i gol Ramosa u sudačkoj nadoknadi'', jedna je od poruka na Twitteru, a gol Ramosa čak je promijenio i slavni Linekerov poučak koji sad glasi nešto drugačije.

''Nogomet je jednostavna igra, 22 igrača 90 minuta natjeravaju loptu, a onda dođe Ramos i zabije gol''.

Niti vjera više nije ista prema navijačima. Na Twitteru je osvanuo i ovaj komentar:

"Kršćani imaju Isusa, Muslimani Muhameda, a Real - Ramosa!"

Evo samo nekih komentara na Twitteru koje smo izdvojili za vas...