Cico izgubio u Walesu, Sejo i Haris - kraljevi Minska!

Golovima Sejada Salihovića iz 11-erca i Harisa Medunjanina unutar dvije minute nogometaši BiH u Minsku su došli do velike pobjede nad Bjelorusijom.

3.9.2011.
0:41

Tom su se pobjedom nogometaši Safeta Sušića približili drugom mjestu, koje vodi najmanje u dva dodatna kvalifikacijska dvoboja.

Oba su pogotka pala u prvom poluvremenu. Salihović je zabio u 22 minuti iz 11-erca koji je iznudio Džeko, a Medunjanin samo dvije minute kasnije nakon kornera koji je izveo Pjanić.

Istog suparnika BiH-reprezentacija u utorak će dočekati na svom travnjaku.

Vrijedi izdvojiti i pobjedu Nizozemca koji su se doslovno iživili na slabašnoj reprezentaciji San Marina kada su ih na stadionu PSV-a u Eindhovenu razbili s 11:0.

Četverostruki strijelac za Oranje bio je Robin van Persie, po dva su dodali Sneijder i Huntelaar, a po jedan Heitinga, Kuyt i Wijnaldum.

Ovom pobjedom Nizozemska je učvrstila svoje vodstvo u skupini E u kojoj nakon sedam odigranih utakmica ima maksimalni 21 bod, šest više od prvih pratitelja Švedske i Mađarske.

Izabranici Zlatka Cice Kranjčara izgubili su na gostovanju kod Walesa 1:2. Pogotke za domaćina postigli su Morison u 29. te Ramsey u 50. minuti, a za Crnogorce je smanjio Jovetić u 71.

Poraz u Walesu značajan je ne samo zato što Crna Gora polako gubi korak s Engleskom, već i zato što je to bio prvi poraz Cice Kranjčara u kvalifikacijama za velika natjecanja u povijesti! U drugoj utakmici skupine G, Englezi su promarširali kroz Sofiju, pobijedivši Bugarsku 3:0 pogocima Cahilla i dva Rooneya.

Skupina A

Azerbajdžan - Belgija 1-1 (Alijev 86 / Simons 55)

Turska - Kazahstan 2-1 (Yilmaz 31, Turan 90+6 / Konisbajev 55)

Njemačka - Austrija 6-2 (Klose 9, Özil 23, 47, Podolski 28, Schürrle 84, Götze89 / Arnautović 42, Harnik 51)

Redoslijed: 1. Njemačka 24 (8 utakmica), 2. Turska 13 (-1), 3. Belgija 12, 4. Austrija 7 (-1), 5. Azerbajdžan 4 (-1), 6. Kazahstan 3 (-1)

Skupina B:

Andorra - Armenija 0-3 (Pizzelli 35, Ghazarjan 75, Mitarjan 90+1)

Rusija - Makedonija 1-0 (Semšov 51)

Irska - Slovačka (kasnije)

Redoslijed: 1. Rusija 17 (7 utakmica), 2. Irska 13 (-1), 3. Slovačka 13 (-1), 4. Armenija 11, 5. Makedonija 4, 6. Andorra 0

Skupina C:

Slovenija – Estonija 1-2 (Matavž 77 / Vasiljev 29-11m, Purje 81)

Farski Otoci – Italija 0-1 (Cassano 11)

Sjeverna Irska – Srbija 0-1 (Pantelić 67)

Redoslijed: 1. Italija 19 (7 utakmica), 2. Slovenija 11 (+1), 3. Srbija 11, 4. Estonija 10 (+1), 5. Sjeverna Irska 9 (-1), 6. Farski Otoci 4 (+2)

Skupina D:

Rumunjska – Luksemburg 0-2 (Torje 34, 45)

Bjelorusija – BiH 0-2 (Salihović 22, Medunjanin 24)

Redoslijed: 1. Francuska 13 (6 utakmica), 2. BiH 13 (+1), 3. Bjelorusija 12 (+2), 4. Rumunjska 11(+1), 5. Albanija 8, 6. Luksemburg 1 (+2)

Skupina E:

Nizozemska - San Marino 11-0 (Van Persie 7, 65, 67, 79, Sneijder 12, 87, Heitinga 17, Kuyt 49, Hunterlaar 56, 77, Wijnaldum 90)

Finska - Moldavija 4-1 (Hämäläinen 11, 43, Forssell 52-11m, Armas-a.g. 70 / Aleksev 85)

Mađarska - Švedska 2-1 (Szabics 44, Rudolg 90 / Wilhelmsson 60)

Redoslijed: 1. Nizozemska 21, 2. Švedska 15, 3. Mađarska 15 (+1), 4. Finska 9, 5. Moldova 6, 6. San Marino 0 (+1)