CHELSEA KONAČNO DO PRVE POBJEDE OVE SEZONE: / Kovačić asistirao za pobjedonosni pogodak

24.8.2019.
16:06

Tri su utakmice trebale Franku Lampardu, Mateu Kovačiću i ostatku momčadi Chelseaja da upišu svoju prvu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Premiershipa. U gostima kod Norwicha slavili su s 3:2, a junak je bio dvostruki strijelac Tammy Abraham.

Utakmica je počela vatreno. Nakon samo tri minute igre Cesar Azpilicueta ubacio je u šesnaesterac gdje Tammy Abraham isprve puca i pogađa sam kut gola Norwicha. Svega tri minute je trajalo vodstvo Chelseaja jer je u šestoj minuti Todd Cantwell pogodio za izjednačenje na asistenciju ove sezone sjajnog Pukkija.

LAMPARD SE UZDA U KOVAČIĆA KOJEM JE NAMJENIO DRUGAČIJU ULOGU: /

'On za to ima sposobnost i talent'

Golijada

Mladi Mason Mount već je u 17. minuti vratio Chelsea u vodstvo. Sjurio se u šesnaesterac, prošao svog čuvara i sjajno pogodio za 1:2.

Golijadi se u 30. minuti priključio sveprisutni Pukki koji je poravnao rezultat. Pukki je pucao iskosa, a nije ni Kepa baš najbolje reagirao pa je utakmica opet vraćena na početak.

Chelsea je igrao bolje i zasluženo stigao do novog vodstva. Pobjedonosni pogodak u 68. minuti zabio je Tammy Abraham na asistenciju Matea Kovačića koji je odigrao vrlo dobrih 90 minuta.