OKRŠAJ U GLASGOWU / Celtic stigao do prve pobjede u EL, Juranović propustio utakmicu

Nakon ove utakmice Celtic je treći u skupini s tri boda

19.10.2021.
20:47

U susretu 3. kola G skupine Europske lige Celtic je pobijedio Ferencvaroš sa 2-0 ostvarivši prvu pobjedu u skupini, dok je mađarski sastav upisao i treći poraz.

ZA SVE POSTOJI PRVI PUT /

Dinamu se ovo nikada u povijesti nije dogodilo. Evo tko će suditi utakmicu Modrima na gostovanju kod Rapida u Europa ligi

Sve najzanimljivije se dogodilo u drugom poluvremenu.

Domaćin je poveo u 57. minuti golom Kyoga Furuhashija, a samo pet minuta kasnije Callum McGregor je imao sjajnu priliku iz jedanaesterca povećati prednost škotskog sastava. Kazneni udarac je skrivio Henry Wingo oborivši Adama Montgomeryja. Međutim, Denes Dibusz je obranio McGregorov udarac s bijele točke.

Ipak, Celtic je u 81. minuti golom Davida Turnbulla razriješio dvojbe oko pitanja pobjednika.

Bez Hrvata

Josip Juranović zbog ozljede nije nastupio za Celtic, dok je Marijan Čabraja utakmicu gledao s gostujuće klupe za pričuve.

U drugom susretu iz ove skupine u četvrtak se sastaju Real Betis i Bayer Leverkusen.

Na ljestvici vode Bayer i Betis sa po šest bodova, Celtic ima tri boda, a Ferencvaroš je posljednji bez bodova.