NAPETO U ŠKOTSKOJ /

Dinamov protivnik u Ligi prvaka i dalje stopostotan: Palaversin klub im puše za vratom

Aktualni škotski prvak dolazi na Maksimir 10. prosinca

14.9.2024.
18:32
profimedia

Nogometaši Celtica su u petom kolu škotskog Premiershipa upisali i petu pobjedu, na domaćem terenu su s 2-0 bili bolji od Heartsa.

PREMIER LIGA /

Rapsodija Haalanda u pobjedi Cityja, Forest slavio na Anfieldu nakon 55 godina

Vrlo teško je Celtic slomio subotnjeg suparnika koji nakon pet utakmica ima samo jedan bod. Prvi pogodak na ogledu postigao je 21-godišnji belgijski igrač Arne Engels koji je u 52. minuti realizirao jedanaesterac za 1-0. Minimalno vodstvo Celtic je imao do 89. minute kada je McCowan zabio za konačnih 2-0.

Celtic uz savršenih pet pobjeda ima i razliku pogodaka 14-0. Celtic će u Ligi prvaka gostovati u Zagrebu kod Dinama 10. prosinca.

Celtic dobro prati Aberdeen koji je također na savršenom učinku od 15 bodova. U ovom kolu Aberdeen je kao domaćin svladao Motherwell 2-1. Senegalac Gueye je postigao oba pogotka za Aberdeen za koji je, do 69. minute, igrao hrvatski nogometaš Ante Palaversa.