CAVANI SE UPISAO U POVIJEST PSG-a: / El Matador zabio 157. 'pariški' gol i detronizirao Ibrahimovića

Cavani je u 11. minuti postigao prvi pogodak na utakmici što je bio njegov 157. gol u dresu pariškog kluba čime je postao najbolji strijelac u povijesti PSG-a.

27.1.2018.
19:16
AFP, FRANCK FIFE

U susretu 23. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku prinčeva pobijedio Montpellier 4-0, a susret je obilježio rekord urugvajskog napadača Edisona Cavanija.

HENRY OTKRIO TEŠKE POČETKE KARIJERE: ‘Napucali bi loptu visoko preko ograde, a Trezeguet i ja smo morali po nju’

Urugvajac je u 11. minuti postigao prvi pogodak na utakmici što je bio njegov 157. gol u dresu pariškog kluba čime je postao najbolji strijelac u povijesti kluba. Cavani je do sada dijelio prvo mjesto zajedno sa Zlatanom Ibrahimovićem, a od subote je sam na vrhu.

Zgoditak, kojim je detronizirao velikog Ibru, burno je proslavio skidanjem dresa zbog čega je posljedično kažnjen žutim kartonom. ..

Edinson Cavani u Paris Saint-Germain pristigao je iz Napolija u srpnju 2013. godine za 58,05 milijuna funti. Za pariški klub odigrao je, uključujući današnji susret s Montpellierom, 229 mečeva i postigao 157 golova. Usporedbe radi, Zlatan Ibrahimović ubilježio je 156 pogodaka u 180 službenih utakmica.

Ibrahimoviću može biti utjeha kako je 156 golova zabio u svega 180 nastupa, dok je Cavani za 157 pogodaka trebao 227 nastupa. Na trećem mjestu klupske ljestvice strijelaca je Portugalac Pedro Pauleta sa 109 golova, četvrti je Francuz Dominique Rocheteau (100), a u TOP pet je i Alžirac Mustapha Dahleb (98).

Golove u novoj pobjedi pariškog kluba zabili su i Neymar (40-11m, 82), te Angel di Maria (70). PSG vodi na ljestvici sa 59 bodova, Lyon je drugi sa 48 bodova, treći je Marseille sa 47 bodova, a četvrti Monaco sa 46 bodova.