SVE BLIŽE DRUGOJ LIGI / Ćaleta-Car ostao na klupi, Oršić na tribina: Southampton potopljen kod kuće od Manchester Cityja

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 30. kola engleskog nogometnog prvenstva akualni prvak Manchester City je kao gost svladao posljednji Southampton sa 4-1 (1-0)

8.4.2023.
20:40

Susret je bio neizvjestan u prvom poluvremenu, no kada je Haaland (45) u posljednjim sekundama tog dijela igre glavom postigao gol na asistenciju De Bruynea otpor nejakih domaćina bio je skršen.

PREMIER LEAGUE /

Perišić asistent u pobjedi Tottenhama, Chelseaju nije pomogla promjena trenera, Kovačiću 90 minuta

U nastavku je Grealish (58) iskoristio još jednu asistenciju De Bruynea za 2-0, ptom je Grealish i asistirao za drugi gol Haalanda (68). Potom je Mara (72) smanjio, ali je De Bruyne izborio i kazneni udarac iz kojega je Alvarez (75-11m) postavio konačni rezultat.

Duje Ćaleta-Car je ostao na klupi Southamptona, dok Mislav Oršić nije niti konkurirao za nastup u dresu "svetaca" koji su i dalje na dnu ljestvice sa 23 boda, četiri manje od 17. Evertona, koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.

Drugi Manchester City je, pak, stigao do 67 bodova, pet manje od vodećeg Arsenala.