BUNDESLIGA / Čudesni Haaland ponovno oduševio, Sosi i Jakiću pune minutaže u utakmicama Stuttgarta i Eintrachta

U nedjelju su odigrane tri utakmice u Bundesligi

19.9.2021.
22:19

Borussia Dortmund pobijedila je u subotu kod kuće Union Berlin sa 4-2 u petom kolu njemačke Bundeslige.

NOVI KIKS /

Leipzigu samo bod kod Kolna, Gvardiolu puna minutaža

NOVI KIKS /

Strijelci za Borussiju bili su Rafael Guerrero u 10. minuti, Erling Halland u 24. i 83. minuti i Marvin Friedrich u 52. minuti, dok su golove za Union Berlin postigli Max Kruse iz jedanaesterca u 57. i Andreas Foglsamer u 81. minuti. Norvežanin Haaland zabio je već 7 golova u prvih pet kola, koliko i Robert Lewandowski iz Bayerna.

Dortmund je drugi sa 12 bodova, dok je berlinski Union osmi sa šest bodova.

U drugoj utakmici Bayer je slavio kod Stuttgarta s 3-1. Za domaće je zabio Mangala (38), a za Bayer Leverkusen Andrich (2), Schick (19) i Wirtz (70). Hrvatski reprezentativac Borna Sosa igrao je svih 90 minuta za Stuttgart.

VfL Wolfsburg i Eintracht Frankfurt su u zadnjoj utakmici u nedjelju igrali 1-1, pa je Wolfsburg zadržao drugo mjesto.

Prvaci na vrhu

Lammers (38) je doveo goste u vodstvo, da bi Weghorts (70) donio Wolfsburgu bod.

Hrvatski veznjak Kristijan Jakić, koji je u ljetnom prijelaznom roku prešeo iz Dinama u Eintracht odigrao je cijelu utakmicu za ekipu iz Frankfurta

Wolfsburg i Bayern vode s po 13 bodova, a Eintracht je tek 15. s četiri boda.