BRONCA NA AFRIČKOM KUPU NACIJA: / Nigerijci po osmi put osvojili treće mjesto, prvi strijelac turnira ponovno zabio

Jedan gol bio je dovoljan

18.7.2019.
8:07
Profimedia, AFP

Nogometaši Nigerije osvojili su treće mjesto na Afričkom Kupu nacija nakon što su u srijedu u Kairu pobijedili Tunis sa 1-0 (1-0).

Nigerijci su pobjednički pogodak postigli već u 3. minuti, a strijelac je bio Ighalo koji je ugurao loptu u mrežu nakon nespretne reakcije tuniškog braniča Meriaha i vratara Ben Cherifije.

Ighalo je sa pet golova povećao prednost na ljestvici najboljih strijelaca turnira. Najbliži tome da sustignu ili prestignu nigerijskog reprezentativca su Alžirci Mahrez i Ounas te senegalski kapetan Sadio Mane, a sva trojica su do sada po triput tresli mrežu.

Finale u petak

Nigerija je po osmi put osvojila treće mjesto na Afričkom Kupu nacija i nikada nije izgubila utakmicu za brončano odličje.

U petak, od 21 sat po srednjoeuropskom vremenu, na rasporedu je finalni dvoboj, a za naslov prvaka Afrike na Internacionalnom stadionu u Kairu borit će se Senegal i Alžir.