BRADARIĆEV LILLE BOLJI OD LYONA: / Rennes deklasirao Montpellier u derbiju kola

8.3.2020.
23:42

U derbiju 28. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je pobijedio Lyon sa 1:0 upisavši šestu pobjedu u zadnjih sedam kola.

Važnu pobjedu ostvario je i Rennes deklasiravši Montpellier sa 5:0, dok su St Etienne i Bordeaux odigrali 1:1.

Derbi između Lillea i Lyona odlučio je pogodak Loica Remyja koji je svom bivšem klubu zabio pogodak u 33. minuti. Remy je karijeru počeo među Lavovima, međutim u Lyonu se nije previše naigrao pa je brzo napustio klub. Potom je igrao za Nicu, Marseille, QPR, Chelsea, Newcastle United i Las Palmas. U Francusku se vratio u srpnju 2018. potpisavši ugovor za Lille.

Lyon je u nastavku susreta imao nekoliko izglednih prilika, a posljednju je promašio Bertrand Traore u drugoj minuti nadoknade.

Domagoj Bradarić je za domaći sastav odigrao cijeli susret.

[VIDEO] BIZARAN POTEZ CRISTIANA RONALDA KRUŽI INTERNETOM: /

Pogledajte što je napravio prije utakmice s Interom

Pobjeda Rennesa

Rennes je pobjedom protiv Montpelliera zadržao treće mjesto, koje osigurava kvalifikacije za Ligu prvaka, ali i nastavio lov za Marseilleom na drugoj poziciji.

Golove za domaćine zabili su Fait Maouassa (9), Adrien Hunou (28', 87'-11m), Flavien Tait (68') i Romain Del Castillo (73'-11m).

SJEĆATE SE SINJSKOG DIJAMANTA? Bivši Vatreni najbolji je strijelac slovenske lige, a vjerojatno će biti i prvak

Bašić bez minutaže

St Etienne i Bordeaux su odigrali 1:1 produživši serije bez pobjede u prvenstvu na sedam i na pet kola.

Gosti su poveli u 65. minuti golom Josha Maje, a St Etienne je izjednačio samo tri minute kasnije preko Denisa Bouange.

Domaćin je posljednjih 15 minuta igrao s igračem manje nakon što je isključen Mahdi Camara. Hrvatski nogometaš Toma Bašić nije nastupio za Bordeaux zbog ozljede.

St Etienne je ovim susretom produžio niz od sedam kola bez pobjede i još uvijek se nalazi u opasnoj zoni, sa samo tri boda više od mjesta koja vode u niži rang natjecanjha.

Bordeaux je također produžio crnu seriju, na pet kola bez pobjede, međutim nalazi se u sigurnoj zoni na 12. mjestu.

Na ljestvici vodi PSG sa 68 bodova i utakmicom manje, Marseille ima 56, a Rennes 50 bodova. Lille je četvrti sa 49 bodova, dok petu poziciju drži Reims sa 41 bodom, koliko ima i Nica na šestom mjestu. Lyon je ostao sedmi sa 40 bodova.