VELIKA PRILIKA / Borussia zasjela na vrh Bundeslige: Hoće li srušiti Bayern s trona nakon 10 godina?

Nogometaši dortmundske Borussije iskoristili su poraz do danas vodećeg Bayerna i uvjerljivom domaćom pobjedom 4-0 protiv Eintrachta ponovno zasjeli na čelo prvenstvene ljestvice, pet kola prije kraja prvenstvene utrke.

22.4.2023.
21:38

Jude Bellingham je u 19. minuti postigao prvi pogodak za Borussiju. Prednost domaće momčadi udvostručio je Donyell Malen u 24. minuti, prvim od svoja dva pogotka. Do kraja prvog poluvremena mrežu Eintrachta zatresao je i Mats Hummels u 41. minuti za 3-0. Konačnih 4-0 postavio je Malen u 66 minuti.

BUNDESLIGA /

Bayern doživio težak poraz, Bavarci s tri 'torpeda' potopljeni za 14 minuta

Kod Eintrachta u momčadi nije bilo hrvatskog reprezentativca Kristijana Jakića zbog ozljede.

Borussia je došla do 19. pobjede u sezoni i sa 60 bodova za jedan bod nadmašila Bayern koji je u subotu poražen sa 3-1 na gostovanju u Mainzu. Sve je dobro počelo za momčad Thomasa Tuchela kad je Sadio Mane u 29. minuti pogodio za 1-0. To je bio jedan od samo dva udarca Bavaraca unutar okvira Mainzova gola, što je domaća momčad iskoristila za veliki preokret u drugom poluvremenu.