BORBA ZA NASLOV U FRANCUSKOJ: / Nica gubi korak za Monacom, novi poraz Marseillea

Nogometaši Nantesa pred svojim su navijačima svladali Marseille sa 3-2 (2-0) i pobjegli su iz opasne zone.

12.2.2017.
23:07
AFP, JEAN-FRANCOIS MONIER

Nantes je odlično otvorio dvoboj te golovima Diega i Stepinskog već u 20. minuti vodili su 2-0. Gomis je u 49. minuti smanjio zaostatak Marseillea, ali već u sljedećem napadu je Thomasson pogodio za 3-1. Gomis je 61. minuti još jednom vratio nadu gostima, ali njegov pogodak za 3-2 bio je i posljednji na utakmici. Osmom pobjedom u sezoni Nantes je došao do 29 bodova i sa 17. skočio na 12. mjesto ljestvice.

Uvjerljivi St. Etienne

St. Etienne se uvjerljivom domaćom pobjedom 4-0 nad posljednjeplasiranim Lorientom približio na samo jedan bod od četvrtoplasiranog Lyona. Strijelci su bili Perrin (18), Veretout (20), Hamouma (58) i Jorginho (90+1).

Nica je izvukla bod na gostovanju u Rennesu, nakon što je domaća momčad već nakon 21 minute vodila 2-0 golovima Amalfitana i Sija. No, u drugom poluvremenu su gosti pogocima Donisa (59) i Eysserica (81) osvojili bod koji bi mogao biti važan u borbi s Monacom i PSG-om za naslov prvaka.

Francuska - 25. kolo:

Nantes - Marseille 3-2 (Diego 12, Stepinski 20, Thomasson 50 / Gomis 49, 61) Rennes - Nica 2-2 (Amalfitano 7, Sio 21 / Donis 59, Eysseric 81) St. Etienne - Lorient 4-0 (Perrin 18, Veretout 20, Hamouma 58, Jorginho 90+1)