BIVŠI SPORTSKI DIREKTOR HAJDUKA EKSPRESNO DEMANTIRAO VULIĆA: / 'Govorite neistine umjesto da se usredotočite na poboljšanje ekipe'

'Igrač nikada nije bio ponuđen Hajduku, pa je očito da ga nikada nismo mogli ni odbiti'

4.11.2018.
23:16
Ivo Cagalj/PIXSELL

Trener Hajduka Zoran Vulić je nakon nedjeljne utakmice s Goricom (1-1) rekao da je Atiemwen, strijelac odličnog gola za domaćina, prije godinu dana ponuđen Hajduku.

Ipak s druge strane njegovo mišljenje ne dijeli bivši sportski direktor Hajduka, Mario Branco koji ga je u izjavi za Dalmatinski portal demantirao:

GORICA – HAJDUK 1-1: Goričani s igračem manje ‘zavezali’ Splićane; Torcida nije htjela ući na tribinu

'Čudno je da se sada ljudi s odgovornošću brinu za stvari koje nisu istinite'

"Igrač nikada nije bio ponuđen Hajduku, pa je očito da ga nikada nismo mogli ni odbiti. Došao je prošle zime u Goricu i odigrao protiv Hajduka II na Poljudu 45 minuta u drugom poluvremenu utakmice koju je Hajduk II pobijedio 4-1", kazao je Mario Branco i dodao:

Velika Gorica: Susret Gorice i Hajduka u 13. kolu HT Prve lige 04.11.2018., Gradski stadion, Velika Gorica - Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, HNK Gorica - HNK Hajduk. Trener HNK Hajduk Zoran Vulic. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

"Čudno je da se sada ljudi s odgovornošću brinu za stvari koje nisu istinite, iz prošlosti Hajduka, umjesto da se usredotoče na svoj posao i na poboljšanje ekipe koja je nažalost blizu zone ispadanja i zaslužuje puno više napora i kompetencije od svih. Čini se da je sada lako dobiti izgovore i neistinite alibije iz prošlosti kako bi se pokrilo očite prisutne slabosti", rekao je tadašnji sportski direktor.

'Gorica povela, izgubila igrača, ali se na kraju obranila

Što se tiče same utakmice, Gorica i Hajduk su odigrali 1-1, nakon što su domaćini od 43. minute igrali s igračem manje.

Gorica je povela u 14. minut golom Atiemwena koji se sjurio s centra i prošao kroz obranu Hajduka i zabio za vodstvo.

Izjednačio je Jairo u 32. minuti. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 43. minuti kada je kapetan Gorice, iskusni 36-godišnji nogometaš Igor Čagalj dobio crveni karton zbog neopreznog starta nad Bradarićem. U nastavku Hajduk je dominirao, ali nije uspio zabiti i drugi pogodak.