DRUGI PORAZ ZA REDOM: / Francuska svladala Hrvatsku i ostavila je bez šansi za polufinale

U drugom susretu na njemačkom U-19 Euru u nogometu Hrvatska je poražena od Francuske 2-0. Tako su naši mladi nogometaši ostali bez šansi za plasman u nokaut fazu ovoga natjecanja.

15.7.2016.
20:30
AFP, MARCELO HERNANDEZ

HRVATSKA - FRANCUSKA 0:2

HRVATSKA: Letica, Hudaćek, Erlić, Soldo, Plantak, Brekalo, Knežević, Lovren, Božić, Ivanušec, Čabraja.

FRANCUSKA: Bernardoni, Onguene, Diop, Augustin, Tousart, Mbappo, Blas, Michelin, Harit, Maouassa, Poha.

Strijelci: 0-1 Augustin (37.), 0-2 Mbappe (69.)

Hrvatska U-19 reprezentacija odigrala je jednu borbenu utakmicu. Izabranici Ferde Milina nisu razočarali igrom na travnjaku, ali rezultatom - jesu! Francuski vršnjaci su u ovoj utakmici imali u odnosu na Hrvatsku brzinu u protoku lopte i koncentriranije stopere. Mbappe, strijelac drugog pogotka na susretu za mlade Tricolore, radio je hrvatskoj obrani pravi dar-mar po krilu i osvajao jako puno prostora na travnjaku.

NIZOZEMSKA NAM OČITALA LEKCIJU! Hrvatska porazom otvorila prvenstvo u Njemačkoj

Augustine načeo Hrvatsku

Naši mladi igrači imali su nekoliko prilika za pogodak u otvaranju utakmice, a nakon što ih nisu iskoristili Francuzi su od sredine prvoga poluvremena preuzeli kontrolu nad igrom i poveli u 37. minuti. Ludovic Blas je pravovremenim okomitim proigravanjem uhvatio u raskoraku hrvatske stopere, loptu je u kaznenom prostoru prihvatio Jean-Kevin Augustin i preciznim udarcem svladao Leticu.

Hrvatski stoperi 'zaspali'

U drugom poluvremenu Hrvatska je preuzela više rizika u igri nastojeći doći do poravnanja, ali tako je samo ostavila puno prostora za francuske protunapade. Pogodak za 2-0 postigao je Kylian Mbappe u 69. minuti nakon što su hrvatski stoperi još jednom "zaspali", Issa Diop je izveo slobodni udarac sa svoje polovice, Mbappe se ubacio između naša dva obrambena igrača i sjurio se prema vratima, te bez problema još jednom svladao Leticu.

U prvom susretu 2. kola ove skupine ranije u petak Engleska je svladala Nizozemsku sa 2-1, te se tako sa šest bodova plasirala u polufinale. Francuska i Nizozemska imaju po tri boda, te će o drugom polufinalistu iz ove skupine odlučivati u međusobnom ogledu u ponedjeljak, dok je Hrvatska posljednja bez bodova. Posljednji nastup naši će reprezentativci na ovom natjecanju imati u ponedjeljak u podne u Heidenheimu protiv Engleske.

Skupina B - 2. kolo Engleska - Nizozemska 2-1 Hrvatska - Francuska 0-2

Ljestvica: 1. Engleska 2 2 0 0 4-2 6 2. Nizozemska 2 1 0 1 4-3 3 3. Francuska 2 1 0 1 3-2 3 4. Hrvatska 2 0 0 2 1-5 0