BIO JE TO JEDAN OD NAJLUĐIH DERBIJA POSLJEDNJE VRIJEME: / Bayern senzacionalno okrenuo Borussiju. Lewa i Haaland imali epski rat

Bayern je preokrenuo jer ima prvog topnika i najboljeg igrača Europe, Roberta Lewandowskog

6.3.2021.
20:57

U derbiju 25. kolu Bundeslige Bayern je na Allianz Areni slavio protiv Borussije Dortmund s 4-2 i vratio se na vrh ljestvice. Utakmica je počela šokantno za europskog prvaka, Norvežanin Haaland im je zabio dva gola u prvih devet minuta.

No, Bayern je preokrenuo jer ima prvog topnika i najboljeg igrača Europe, Roberta Lewandowskog, koji je u 26. minuti smanjio, a u 44. minuti iz penala i poravnao. Rezultat 2-2 je stajao sve do 88. minute kada je Leon Goretzka pogodio za preokret, a Lewandowski svojim trećim golom u 90. minuti postavio konačnih 4-2.

Poljak ganja legendarni rekord Gerda Muellera od 40 bundesligaških golova u sezoni, a deset utakmica prije kraja Lewandowski je na 31 golu. Bayern je za dva boda prestigao Leipzig, koji je bio na vrhu nekoliko sati, dok je Borussia tek šesta sa 16 bodova manje.