Konačno i dobra vijest o Biliću iz Rusije

Utakmicama 30. kola završeno je rusko nogometno prvenstvo - Premierliga.

26.5.2013.
14:11

Lokomotiv je pred svojim navijačima slavio protiv Mordovije Saranska s 2:1, a pogotke su u prve 23 minute prvog dijela utakmice postigli Samedov i N'Doye. Vedrana Ćorluke nije bilo u sastavu Lokomotiva, dok je Dario Krešić (vratar) cijeli susret odgledao s klupe za pričuve. Krešićevu je sudbinu s druge strane doživio Tomislav Dujmović.

Bilić je s Lokomotivom prvu, možda i posljednju sezonu u ruskoj Premierligi okončao na devetom mjestu.

Moskovski Spartak ugostio je Alaniju, te upisao 2:0 pobjedu, u kojoj je hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević sudjelovao svega 23 minute. Naime, u 24. ga je trener Karpin povukao iz igre, vrlo vjerojatno zbog ozljede.

Rostov našeg Stipe Pletikose nije izbjegao razigravanje za ostanak u prvoj ligi, iako je s uvjerljivih 3-0 slavio protiv prvaka CSKA. Rostov je završio prvenstvo na 13. mjestu, jednom ispod pozicije koja je osiguravala siguran opstanak.

Klub našeg Stipe Pletikose završio je kao još tri momčadi sa po 29 bodova, međutim u krugu s Volgom i Amkarom Rostov je imao najmanje osvojenih bodova u međusobnim susretima (1).

Za ostanak u Premierligi Rostov će igrati protiv drugoligaša SKA-Energija Kabarovska.