U derbiju 15. kola ruskog nogometnog prvenstva Lokomotiv i Anži podijelili su bodove u Moskvi odigravši 1:1.

11.11.2012.
12:53

Momčad koju s klupe vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić na kraju je morala spašavati bod budući je od 72. minute gubila 0:1 golom Marokanca Mehdija Carcele-Gonzaleza. Opalio je ovaj veznjak ljevicom s nekih 18 metara i donio Anžiju vodstvo, a njegov gol ide na dušu brazilskom vrataru Lokomotiva Guilhermeu koji je nespretnom reakcijom loptu propustio u mrežu.

Nakon primljenog gola igra se posve otvorila, a gledatelji na Stadionu Lokomotiva mogli su do kraja vidjeti još jedan gol. U 84. minuti prema golu je pucao Roman Pavljučenko, a lopta je pogodila Senegalca Damea N'Doyea, promijenila smjer i prevarila vratar, te 'za dlaku' prešla gol-crtu.

Asistencija se tako piše Pavljučenku, kojeg je Bilić uveo u igru samo tri minute prije izjednačenja.

Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta za Bilićev sastav koji ne zna za prvenstvenu pobjedu u posljednjih šest susreta. U tom su periodu osvojili samo tri boda i trenutno drže osmo mjesto na ljestvici.