BENKO SLOMIO ŠIBENČANE NA DOMAĆOJ PREMIJERI: / Varaždinci u 89. minuti osigurali sva tri boda

U ranije odigranom susretu Gorica je u Koprivnici pobijedila Slaven Belupo

22.8.2020.
22:11
Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U prvom prvoligaškom susretu na stadionu Šubićevac nakon više od 3.000 dana, Šibenik je izgubio od Varaždina sa 0-1.

Posljednju utakmicu u Prvoj HNL Šibenik je na svom stadionu igrao u svibnju 2012. protiv Osijeka, a završilo je 1-1. Nakon toga navijači šibenskog kluba morali su čekati čak osam godina kako bi se Prva HNL vratila na Šubićevac.

Na njihovu žalost, prvoligaška premijera završila je porazom od Varaždina. Pogodak odluke zabio je Leon Benko u 89. minuti susreta sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Domaćin je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u 84. minuti isključen Španja zbog drugog žutog kartona.

Za Varaždin je to bila prva pobjeda sezone nakon domaćeg poraza od Gorice (1-5), dok je Šibenik upisao i drugi poraz nakon što je na Rujevici izgubio 1-2 od Rijeke.

U ranije odigranom susretu Gorica je u Koprivnici pobijedila Slaven Belupo sa 2-1 okrenuvši rezultat u posljednjih šest minuta utakmice.

Slaven pao u završnici

Slaven Belupo je poveo u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Lovrić je izgubio loptu na 40-ak metara, Paracki je potom dodao do Etoundija, koji je odmah proigrao Nemanju Glavčića, a veznjak Slavena je preciznim udarcem sa 16 metara svladao vratara Kahlinu.

Gorica je uspjela izjednačiti u 86. minuti golom Ognjena Mudrinskog, a isti je igrač u drugoj minuti sudačke nadoknade svojim drugim golom na utakmici donio drugu pobjedu gostima ove sezone. Matija Dvorneković je s desne strane poslao dobar centaršut, a srpski napadač lagano zabio.

14.08.2020., stadion Andjelko Herjavec, Varazdin - Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo, NK Varazdin - HNK Gorica. Ognjen Mudrinski. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Mudrinski je bio dvostruki strijelac i u prvom kolu u gostujućoj 5-1 pobjedi protiv Varaždina.

U petak je prvak Dinamo na gostovanju pobijedio Istru 1961 sa 1-0, a identičnim rezultatom Lokomotiva je bila bolja od Rijeke.

Dinamo je do pobjede stigao golom Brune Petkovića iz jedanaesterca u 86. minuti. "Modri" su stigli do pobjede s igračem manje nakon što su od 57. minute igrali bez Lirima Kastratija koji je isključen zbog dva žuta kartona. Prvog je zaradio u 34. minuti zbog prekršaja nad Reganom.

Lokomotiva je identičnim rezultatom na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedila Rijeku sa 1-0, a pogodak odluke u 53. minuti je zabio Dino Halilović.

Kolo u nedjelju zatvaraju Osijek i Hajduk.

Na ljestvici vode Dinamo i Gorica sa po šest bodova.