BENIN BEZ IJEDNE POBJEDE DO POVIJESNOG USPJEHA: / Zvijezda Ajaxa promašila penal u 96. minuti i gurnula Maroko u ponor

5.7.2019.
22:27

Nogometaši Benina ostvarili su najveći uspjeh u povijesti plasmanom u četvrtfinale Afričkog prvenstva zahvaljujući boljem izvođenju jedanaesteraca u susretu osmine finala protiv Maroka u Kairu. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, a kako se on nije mijenjao niti u 30 minuta produžetka, pristupilo se izvođenju šenala u kojima je Benin bio uspješniji sa 4:1.

Benin je poveo golom Adilehoua u 53. minuti, a izjednačio je En-Neysri u 75. Veliku priliku za Maroko propustio je Ziyech koji je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade pogodio vratnicu iz kaznenog udarca. Početkom produžetka Benin je ostao s igračem manje jer je u 97. minuti isključen Adenon, ali uspio je sačuvati mrežu i izboriti jedanaesterce.

Još uvijek bez pobjede

Prilikom izvođenja udaraca s bijele točke sva četiri igrača Benina bila su precizna, dok je Boufal promašio vrata, a udarac En-Nesyrija je odlično obranio Allagbe.

NEKAD NAJTALENTIRANIJI FRANCUSKI NOGOMETAŠ NAŠAO ANGAŽMAN NAKON DOPING AFERE: /

Postaje suigrač Ivana Santinija

Benin se u osminu finala plasirao kao treći u skupini F i to bez ijedne pobjede, remizirao je u sva tri susreta, dok je Maroko osvojio prvo mjesto u skupini D s maksimalnih devet bodova.

Ovo je četvrti nastup Benina na Afričkom prvenstvu, a dosada su sva tri puta završavali nastup nakon prvog kruga natjecanja uz samo jedan remi i osam poraza u ta tri nastupa.

U četvrtfinalu će Benin u srijedu igrati protiv pobjednika susreta Uganda - Senegal.