Održan ždrijeb / Benfica je 'kamilica' za njih: Pogledajte s kim juniori Dinama igraju u Ligi prvaka

U slučaju pobjede Dinamo bi u četvrtfinalu, koje se također igra na jednu utakmicu

22.2.2019.
15:11
Luka Stanzl/PIXSELL

Nakon seniorskog sastava Dinama koji će u osmini finala Europske lige igrati protiv Benfice, svog idućeg protivnika doznala je i mlada momčad Modrih. Juniori Dinama će u osmini finala Lige prvaka na Hitrec Kacijanu igrati protiv engleskog velikana Liverpoola.

Utakmica će se igrati 12. ili 13. ožujka.

Mlada momčad Dinama izborila je plasman u osminu finala nakon što je boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedila moskovski Lokomotiv 5:4. Utakmica je završila 1-1, a gosti su izjednačili u trećoj minuti sudačke nadoknade golom Fajzulina. Prije toga Dinamo je poveo u 13. minuti preko Leona Šipuša. Momčad koju vodi Igor Jovičević prije Rusa izbacila je rumunjsku momčad Viitorul Constantu, te kazahstansu Astanu.

Liverpool je igrao u Champions League Path dijelu juniorske Lige prvaka osvojivši prvo mjesto u skupini ispred PSG-a, Napolija i Crvene zvezde.

U slučaju pobjede Dinamo bi u četvrtfinalu, koje se također igra na jednu utakmicu, igrao protiv pobjednika susreta Chelsea - Montpellier.

Naslov prvaka Europe brani Barcelona koja je u finalu pobijedila Chelsea sa 3:0.