BAYERN, BORUSSIA D. I LEIPZIG SLAVILI / Bavarci 'pregazili' Kramarića i ekipu, Borussia bez Haalanda razbila pretposljednju momčad na ljestvici

Lewandowski je sada postigao 26 golova u 34 prvenstvene utakmice u kalendarskoj 2021. godini, samo šest manje od rekorda Bundeslige svih vremena koji je postavio Gerd Mueller 1972. godine.

23.10.2021.
18:00

Nogometaši Bayerna, Leipziga i Borussie (D) ubilježili su pobjede u 9. kolu Njemačke lige.

VIJEST DANA /

Nova zvijezda Vatrenih potpisala ugovor s Bayernom: 'On je za nas veliko pojačanje'

Bayern je s uvjerljivih 4-0 nadigrao u Muenchenu Hoffenheim i ostao na vrhu. Golove su za Bavarce dali Gnabry (16), Lewandowski (30), Choupo Moting (82) i Coman (87). Lewandowski je došao do 10 ligaških golova, a Poljak je sada postigao 26 golova u 34 prvenstvene utakmice u kalendarskoj 2021. godini, samo šest manje od rekorda Bundeslige svih vremena koji je postavio Gerd Mueller 1972. godine.

Kramariću puna minutaža

Josip Stanišić je ostao na klupi Bayerna, a Andrej Kramarić je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Borussija je bez ozlijeđenoga Haalanda i još pod dojmom katastrofalnog poraza od Ajaxa u Ligi prvaka s 3-1 slavila kod pretposljednje Arminije.  Dortmund je poveo u 31. minuti pogotkom Emre Cana iz jedanaesterca, a drugi pogodak postigao je Mats Hummels u 45. minuti. Tri pogotka prednosti gostujućoj momčadi donio je Jude Bellingham u 72. minuti, a jedini pogodak za Arminiju postigao je Fabian Kloss u 87. minuti. Dortmund je drugi na ljestvici s 21 bodom i ima bod manje od vodećeg Bayerna.

Leipzig je kod kuće pobijedio "fenjeraša" Greuther Furth s 4-1,a Joško Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za domaće. Freiburh je slavljem kod Wolfsburga (2-0) skočio na visoko treće mjesto.