BAYERN POBIJEDIO BORUSSIJU I STIGAO NA MILIMETAR DO NASLOVA: / Golčina Kimmicha presudila, Perišiću samo 20 minuta

Nogometaši Bayerna ovom pobjedom imaju sedam bodova više od drugoplasirane Borussije, a do kraja sezone ima još šest kola

26.5.2020.
20:22
Federico Gambarini/POOL / PA Images / Profimedia

Aktualni njemački prvak Bayern napravio je veliki korak ka osvajanju novog, 30. naslova, a osmog zaredom, minimalnom 1-0 (1-0) pobjedom na gostovanju kod najbližeg pratitelja Borussije iz Dortmunda u susretu 28. kola Bundeslige.

Tri boda za Bayern osigurao je Joshua Kimmich sjajnim lobom sa 20-ak metara kojim je prebacio Romana Buerkija na domaćim vratima u 43. minuti. Buerki je imao dlan na lopti, ali ju nije uspio odbiti preko grede.

Još šest kola

Susret je igran pred praznim tribinama, ali domaćini su se ipak pobrinuli za dobru atmosferu na stadionu jer su tijekom čitavog dvoboja s razglasa puštali snimljeno navijanje svojih navijača.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Bayern od 73. minute.

Vodeći Bayern sada ima 64 boda, sedam više od druge Borussije, a do kraja sezone je ostalo šest kola.

Bundesliga, 28. kolo

Borussia Dortmund - Bayern Munchen 0:1

Borussia Dortmund: Burki, Akanji, Hummels, Piszcek, Guerreiro, Dahoud, Delaney, Hakimi, Brandt, Hazard, HaalandBayern Munchen: Neuer, Pavard, Boateng, Alaba, Davies, Kimmich, Goretzka, Coman, Muller, Gnabry, Lewandowski

90' + 3' Kraj utakmice, Bayern je ovom pobjedom došao na milimetar do naslova.

90' Sada su i Bavarci tražili jedanaesterac nakon što je Lewandowski pao u šesnaestercu domaćina, no sudac to nije tako vidio.

87' Bayernov trener Flick sada je napravio dvije nove zamjene, umjesto Boatenga i Gnabryja ušli su Martinez i Hernandez. Očito namjerava čuvati ovaj rezultat do kraja utakmice.

83' Sada je Lewandowski mogao riješiti utakmicu, no njegov udarac s 20 metara zaustavila je vratnica.

73' Promjena kod Bayerna, u igri je Ivan Perišić koji je ušao umjesto Comana.

60' Nogometaši Borussije sada su tražili jedanesterac zbog Boatengovog igranja rukom, ali sudac se nije oglasio.

54' Velika prilika za Bayern, umalo je bilo 0:2. Goretzka je pucao s 14 metara, Burki sjajno obranio, a Hummels očistio odbijenu loptu.

[VIDEO] REMEK DJELO ZVIJEZDE BAYERNA: /

Pogledajte trenutak o kojem će se pričati još danima

50' Bavarci su puno bolje započeli drugo poluvrijeme i preuzeli su potpunu kontrolu na terenu.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme u Dortmundu.

Kimmichov gol pogledajte OVDJE.

43' GOL Bayern je poveo preko Kimmicha koji je s 18 metara prekrasno lobao Burkija koji je bio predaleko od gol linije.

40' Novi pokušaj Bayerna, Goretzka je snažno pucao s više od 20 metara, ali Burki brani.

30' Haaland sada ne može biti ponosan na sebe, bio je u solidnoj prilici, no previše je komplicirao i nije to bilo opasno po Neuerov gol.

19' Velika prilika za Bayern! Sada su Bavarci mogli povesti, ali Gnabryjev udarac očistio je Piszczek.

5' Domaćini imaju 64 posto posjeda lopte, njihova dominacija na terenu dobro je vidljiva.

2' Prva velika prilika za Borussiju, Haaland je sada bio jako blizu gola, ali njegov udarac Boateng je očistio s gol linije.

2' Borussia je krenula snažno i kontrolira igru od samog početka. Bavarci ne mogu doći do daha.

1' Počela je utakmica u Dortmundu.

17.40 Hrvatski reprezentativac i član Bayerna Ivan Perišić priliku će čekati s klupe za pričuve.

Borussia Dortmund će u utorak ugostiti vodeći Bayern u utakmici 28. kola njemačkog nogometnog prvenstva, a dobra vijest za domaće je povratak ozlijeđenog veznjaka AxelaWitsela, dok će Bavarci nastupiti bez ozlijeđenog Thiaga u srednjem redu.

Dvoboj koji će na Signal Iduna Parku započeti u 18.30 sati može dodatno zaoštriti borbu za naslov u slučaju pobjede domaće momčadi, ili ju gotovo i teoretski razriješiti, ako Bayern osvoji sva tri boda i šest kola prije kraja poveća svoju prednost na sedam bodova razlike.

Obje su momčadi u nastavku prekinutog prvenstva ostvarile dvije relativno uvjerljive pobjede. Borussia je svladala Schalke u rurskom derbiju sa 4-0, a slavila je i sa 2-0 na gostovanju u Wolfsburgu. Bayern je sa 2-0 pobijedio Union u Berlinu, dok je u posljednjem kolu nadigrao Eintracht u Muenchenu sa 5-2.

Predstavljanje Hansija Flicka

U prvom dijelu prvenstva u dvoboju ova dva suparnika na Allianz Areni domaćin je slavio sa 4-0, što je bila prva utakmica u kojoj je HansiFlick vodio momčad kao glavni trener, nakon što je smijenjen NikoKovač.

"Mi smo potpuno zaboravili na tu utakmicu. Nije bila dobra i jednostavno o njoj više ne razmišljamo. U usporedbi s njom, sada igramo u drugačijoj formaciji, a u Emreu Canu i Erlingu Haalandu smo dobili dvojicu vrlo snažnih igrača koji su podigli kvalitetu momčadi", izjavio je uoči novog derbija trener Borussije Lucien Favre.

Koeln, Germany, 1. Football- BL, 22. match day, 1.FC Koeln : FC Bayern Muenchen 1-416. 02. 2020 Rhein Energie stadium in Koeln Trainer Hansi FLICK (FC) Gem?§ den Vorgaben DFL German Football Liga ist es untersagt, in dem stadium and / oder vom Spiel angefertigte Fotoaufnahmen in Form of Sequenzern und/oder video?hnlichen Fotostrecken zu verwerten bzw. verwerten zu lassen. Football: Germany, 1. Bundesliga, D?sseldorf - 16 Feb 2020, Image: 499252873, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Pixathlon / Shutterstock Editorial / Profimedia

Dobra vijest za 'crno-žute' je i povratak belgijskog veznjaka Axela Witsela.

"Axel je trenirao s momčadi i mogao bi biti u sastavu", najavio je Favre koji će imati problema s obranom, ako se od problema s Ahilovom tetivom ne oporavi Mats Hummels.

"S Matsom će biti neizvjesno, ali vjerujemo da će biti spreman."

Probleme u momčadi ima i trener prvaka Hansi Flick koji ne može računati na Thiaga Alcantaru.

"Nažalost, on je za ovu utakmicu izgubljen", rekao je Flick i potvrdio da će JeromeBoateng biti spreman za nastup.

Nema navijača

Borussia neće moći računati na podršku "žutog zida", divovske tribine s najvjernijim navijačima, što će ići na ruku Bayernovim nogometašima koji su posljednji put slavili na Signal Iduna Parku prije dvije sezone, kad je bilo 3-1 za Bavarce.

"Ako uspijemo sačuvati svoju mrežu, bit ću sretan", izjavio je gostujući trener Flick koji je mišljenja da čak ni pobjeda njegove momčadi u ovom dvoboju ne bi jamčila Bayernu osmi uzastopni naslov prvaka Njemačke.

Prijenos možete gledati na Eurosportu 2 ili putem aplikacije Eurosport Player

Osim derbija, u utorak će biti odigrane još tri utakmice 28. kola njemačke Bundeslige u kojima će se sastati: Bayer Leverkusen - Wolfsburg, Eintracht - Freiburg i Werder - Borussia Moenchengladbach. Sve tri utakmice započet će u 20.30 sati.