BAYER OČITAO LEKCIJU MAINZU: / Julian Brandt sudjelovao kod četiri gola svoje momčadi

Mainz je pred svojom publikom upisao 1-5 poraz

8.2.2019.
22:25

Petu pobjedu u posljednjih šest utakmica u njemačkom nogometnom prvenstvu upisala je momčad Bayera, ovaj put na gostovanju kod Mainza u otvarajućem susretu 21. kola Bundeslige.

Publika je na Opel Areni vidjela golijadu već u prvom poluvremenu, a do kraja susreta i šest postignutih golova. Na žalost domaće publike, četiri su odsjela u mreži njihove momčadi već u prvih 45. minuta, a Julian Brandt bio je jedini strijelac u nastavku igre. I jedini dvostruki na utakmici budući da je upravo njegov udarac promijenio rezultat na semaforu u 3-1.

Poput Kießlinga

Inače, poveli su gosti već u 5. minuti kada je strijelac bio Wendell, samo da bi Robin Quaison četiri minute kasnije vratio utakmicu u egal. Kai Havertz i Karim Bellarabi upisali su se među Bayerove strijelce u prvom poluvremenu, obojica na Brandtova dodavanja.

Postao je time 22-godišnji njemački reprezentativac prvi nogometaš Bayera od 2015. i Stefana Kießlinga koji je na istoj utakmici sudjelovao u četiri postignuta gola.

Hrvatski nogometni reprezentativac Tin Jedvaj ušao je u 78. minuti umjesto strijelca prvog gola.