BARCELONINA STRAŠNA LEKCIJA SUPARNIKU: / Osam pogodaka u mreži i povratak na prvo mjesto. Zabio i Rakitić

Zabio je i Ivan Rakitić

2.9.2018.
21:13

Nogometaši Barcelone svladali su Huescu s uvjerljivih 8-2 (3-2), a među strijelcima se našao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić koji je u 52. minuti postigao peti pogodak svoje momčadi u kojoj je ponovno briljirao Leo Messi sa dva pogotka i dvije asistencije.

RAKITIĆ ZABIO U GOLIJADI BARCELONE: /

Camp Nou gledao kako se mreže trese svaki čas, hrvatski veznjak zabio sedmi gol na utakmici

Huesca je povela već u 3. minuti pogotkom Cucha, ali je u 16. minuti Messi izjednačio, nakon što mu je Rakitić dodao loptu, a Argentinac se provukao kroz obranu gostiju i neobranjivo pogodio suprotan kut. Messi je svoj drugi pogodak postigao u 61. minuti, a asistirao je Rakitiću za njegov pogodak postignut iz poluvoleja te Jordiju Albi u 81. minuti.

Na vrhu ljestvice

Odličnu utakmicu odigrao je i Luis Suarez koji je u 39. minuti postigao svoj prvi gol, a potom je asistirao Dembeleu za pogodak u 48. minuti. U završnici je Urugvajac i sam izborio kazneni udarac, koji je precizno izveo za konačnih 8-2. Jedan od osam Barceloninih pogodaka postigao je gostujući branič Pulido, koji je skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Barcelona je zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi preuzela vodeće mjesto na ljestvici sa devet bodova i boljom gol-razlikom od drugoplasiranog Real Madrida. Treća je Celta Vigo sa sedam bodova. Posljednja tri mjesta zauzimaju Betis i Leganes s jednim bodom, odnosno Rayo Vallecano koji je bez bodova.