GAZE SVE PRED SOBOM / Barcelona pod Xavijem ne zna za poraz, De Jong u sudačkoj nadoknadi donio novu pobjedu Kataloncima

Barcelona nije izgubila posljednjih 15 utakmica

10.4.2022.
23:09

Nogometaši Barcelone gostovali su kod Levantea u 31. kolu španjolske La Lige te se iz Valencije vraćaju s tri boda (3-2) koja su osigurali pogotkom De Jonga u 92. minuti.

Sve uzbudljivo u susretu pretposljednje momčadi na ljestvici i Barcelone dogodilo se u nastavku kada je postignuto svih pet pogodaka, a dosuđena su i čak tri jedanaesterca, svi za Levante! Domaćin je dva iskoristio, dok u 56. minuti, kod 1-0, nije bio uspješan Roger Marti.

Barcelona je uspjela brzopotezno okrenuti 0-1 u 2-1 golovima Aubameyanga u 59. i Pedrija u 63. minuti. Ipak, u 83. minuti Lenglet je napravio nepromišljeni prekršaj, a Melero je pogodio s bijele točke za 2-2. Ni tu nije bio kraj drame na ovoj utakmici jer Barcelona je ipak imala zadnju riječ.

U 92. minuti je Jordi Alba lijepo ubacio, a Luuk de Jong glavom pogodio za pobjedu Barcelone koja se na ljestvici opet popela na drugo mjesto i ima isti broj bodova kao treća Sevilla, s tim da Katalonci imaju utakmicu manje.

La Liga, 31. kolo:

Espanyol - Celta 1-0 (Wu Lei 89)

Elche - Real Sociedad 1-2 (Carrillo 3 / Sorloth 31 Le Normand 39)

Levante - Barcelona 2-3 (Morales 52-11m, Melero 83-11m / Aubameyang 59, Pedri 63, De Jong 90+2)

Osasuna - Alaves 1-0 (Budimir 90+2)

Ponedjeljak:

Rayo Vallecano - Valencia (21 sati)

Subota:

Cadiz - Betis 1-2 (Alejo 58 / Tello 78, Borja Iglesias 85-11m)

Mallorca - Atletico Madrid 1-0 (Muriqi 68-11m)

Villarreal - Athletic 1-1 (Pedraza 60 / Raul Garcia 43)

Real Madrid - Getafe 2-0 (Casemiro 38, Lucas Vazquez 68)

Petak:

Sevilla - Granada 4-2 (Diego Carlos 32, Ocampos 66, Rafa Mir 90+3, Gomez 90+9 / Machis 23, Victor Diaz 88)