SLAVLJE NA CAMP NOU / Barcelona 'petardom' razbila Betis uz pomoć novih pojačanja: Atletico doživio prvi poraz u sezoni

Xavijevi puleni preuzimaju vodstvo u prvenstvu s bodom više ispred Real Madrida koji u nedjelju dočekuje Real Sociedad.

16.9.2023.
23:15
Profimedia.hr

U petom kolu španjolskog prvenstva nogometaši Valencije pobijedili su na svojoj Mestalli Atletico Madrid s 3-0.

PREGLED LA LIGE /

Barcelona se namučila za prvu pobjedu, Atletico izgubio bodove u Sevilli

Šišmiši su nakon treće pobjede napredovali na peto mjesto, a prvi poraz doživio je Aletico.

Valencia je sjajno otvorila utakmicu na Mestalli, Hugo Duro zabio je u petoj minuti, a 23-godišnji napadač potom je udvostručio prednost drugim golom u 34. minuti. Novi hladan tuš doživjeli su štićenici argentinskog stručnjaka na klupi madridske momčadi Diega Simeonea početkom drugog poluvremena. U 54. minuti 20-godišnji Javi Guerra povisio je na 3-0 i bilo je jasno da će bodovi ostati u trećem najvećem španjolskom gradu.

Valencia je peta s devet bodova, a Atletico sedmi sa 7.

Petarda Barcelone

Potpomognuta pogocima debitanata João Félixa i João Cancela Barcelona je u subotu porazila kod kuće Betis s 5-0 i ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu u La Ligi, te preuzela vodstvo na poretku.

Na posudbi iz Atlético Madrida, João Félix je zabio prvi gol u 25.minuti, a potom namijestio drugi Robertu Lewandowskom (32).

Katalonci su nakon povratka iz svlačionice još povećali vodstvo zahvaljujući golu Ferrana Torresa iz slobodnog udarca (62) i Raphinhi (66). João Cancelo, također stigao u zadnjim minutama prijelaznog roka uabio je z akonačnih 5-0 u 81.minuti.