Nogometaši Chelseaja junački su izborili remi 2:2 u uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka protiv Barcelone i plasirali se u finale koji će 19.

24.4.2012.
23:08

Sačuvali su Londončani prednost 1:0 iz prve utakmice iako su u uzvratu na Camp Nouu gubili s 2:0 i imali igrača manje! No, vratilo im se sve, uspjeli su se revanširati Barceloni za poraz u polufinalu prije tri godine kada je norveški sudac, Tom Henning Øvrebø, skandaloznim suđenjem pogurao Katalonce u finale. Sada su aktualni europski prvaci svoj put zaključili u polufinalu, što znači da i dalje nećemo imati nijedan klub koji je uspio osvojiti Ligu prvaka dvije godine zaredom.

Kao i šest dana ranije, Guardiolina je momčad dominirala na terenu, ali je ovaj put uspjela i pogađati. Sve joj to na kraju, međutim, nije bilo dovoljno. Posao je domaćima uvelike bio olakšan nakon što je u 37. minuti isključen kapetan gostiju John Terry koji je tijekom jednog prekida s leđa koljenom pogodio i srušio Alexisa Sancheza. Incident nije promakao sucu koji je iskusnom stoperu pokazao izravni crveni karton, njegov prvi u karijeri u Ligi prvaka.

szólj hozzá: Barcelona Chelsea 1:0 Busquets

Barcelona je, istina, do prvog pogotka došla i prije no što su gosti ostali s igračem manje. U 35. minuti je Dani Alves proigrao Isaaca Cuencu, mladi napadač je s lijeve strane šesnaesterca gurnuo loptu u sredinu, a nakon što je nitko nije uspio zaustaviti, Sergio Busquets ju je lakoćom smjestio u mrežu.

szólj hozzá: Terry red card vs Barcelona

Spomenuti Alves je, inače, na početku dvoboja bio na klupi, ali je ušao u igru u 26. minuti, zamijenivši Gerarda Piquea koji je zadobio udarac u glavu u sudaru s vlastitim vratarom Victorom Valdesom. Chelsea je, pak, još ranije ostao bez svoga braniča, Gary Cahill se ozlijedio već u šestoj minuti, a zamijenio ga je Jose Bosingwa.

szólj hozzá: Barcelona Chelsea 2:0 Iniesta

Sedam minuta nakon isključenja Terryja, Raul Meireles je izgubio loptu na centru, domaći su povukli kontranapad u čijoj je završnici Lionel Messi proigrao Andresa Iniestu koji je donio Barceloni željenu prednost.

szólj hozzá: Barcelona Chelsea 2:1 Ramires

No, Katalonci su vrlo kratko disali lakše. U prvoj minuti sudačke nadoknade Frank Lampard je sjajno proigrao Ramiresa koji je izbio sam pred Valdesa i lobao ga s vrha šesnaesterca za 2:1. Bio je to tek drugi udarac Chelseaja unutar okvira Barcelonina gola u oba ogleda i drugi pogodak!

No, pogodak koji je, pokazalo se, bio ključan iako je Barceloni već u trećoj minuti nastavka dosuđen jedanaesterac. Didier Drogba, junak londonske utakmice, srušio je u kaznenom prostoru Cesca Fabregasa. Loptu je uzeo Messi i pogodio - gredu. Genijalni Argentinac je tako i u osmom dvoboju protiv Chelseaja ostao bez pogotka, a da stvar po njega bude gora u 83. je minuti uzdrmao i vratnicu. U jednoj je utakmici tako pogodio više vratnica/greda nego bilo koji drugi igrač tijekom cijele sezone u Ligi prvaka.

szólj hozzá: Ba2-2Ch[Matchhighlight.com]

Barcelona je, dakako, tijekom cijelog drugog dijela imala veći posjed lopte, ali to joj ponovno nije puno značilo jer praktički i nije imala pravih prilika. A onda je u 90. minuti Fernando Torres ostao sam, povukao kontru i zabio za 2-2.

Roberto Di Matteo, još uvijek u statusu privremenog trenera, odveo je tako Chelsea u finale, ali u njemu će biti značajno oslabljen. Osim Terryja, neće imati na raspolaganju ni Meirelesa i Ramiresa zbog viška žutih kartona.