Jedan je gol trebao Leu Messiju da bi izjednačio klupski rekord legendarnog Cesara Rodrigueza po broju službenih golova u Barceloninu dresu. U utorak je Argentinac u 29.

20.3.2012.
23:08

Došao je time do 34 ovosezonska gola u španjolskom prvenstvu, te 54 u svim natjecanjima. Otkako je u Barceloni, zabio je ukupno 234 gola, sada dva više od slavnog napadača iz sredine prošlog stoljeća.

Također je na ljestvici najboljih strijelaca u Primeri Argentinac prestigao Realova Cristiana Ronalda koji ima jednu utakmicu i dva gola manje. Na koncu, Messi je 10 utakmica prije kraja španjolskog prvenstva već za tri gola premašio svoj prošlosezonski učinak, kada je stao na 31 golu.

U sedam posljednjih službenih utakmica sjajni je Argentinac zabio nevjerojatnih 17 golova. Ovo mu je bio šesti hat-trick u sezoni, koliko ima i Cristiano Ronaldo, te 18. u karijeri u Barceloninu dresu.

Momčad Josepa Guardiole pred svojim je gledateljima na Nou Campu povela 2:0 pogocima Xavija u 4. minuti u Messija u 17. No, gosti su početkom drugog poluvremena uspjeli izjednačiti, Mainz je smanjio na 2:1 u 55. minuti, a sedam minuta posije bilo je 2:2 kada je iz penala pogodio Siqueira.

No, onda na scenu ponovno stupa Messi koji je fantastičnim pogotkom u 67. minuti Barçi donio novo vodstvo. Pitanje pobjednika riješili su Tello u 82. i još jednom Messi u 86. Granada je do kraja uspjela ublažiti poraz, u 89. je ponovno iz penala zabio Siqueira.

Domaći je sastav utakmicu završio s desetoricom igrača. U 88. je minuti isključen Dani Alves zbog prekršaja u 16-ercu koji je rezultirao najstrožom kaznom za goste. Realu se Barça ovom pobjedom, makar samo privremeno, približila na pet bodova zaostatka.

Barcelona – Granada 5:3 (Xavi 4, Messi 17, 68, 88, Tello 86 / Mainz 55, Sigueira 62-11m, 90)

Osasuna – Getafe 0:0

Redoslijed: 1. Real Madrid 71 (-1) 2. Barcelona 66 3. Valencia 47 4. Levante 41 5. Malaga 41 6. Osasuna 40 ...