VRHUNSKA UTAKMICA TOPNIKA / Arsenal na krilima mladih talenata demolirao Tottenham

Arsenal je ovu premierligašku sezonu otvorio s tri poraza u nizu i bez postignutog pogotka

26.9.2021.
19:50

Nogometaši Arsenala slavili su u velikom sjeverno-londonskom derbiju. U ogledu 6. kola Premier lige na Emiratesu su pobijedili Tottenham 3-1.

Arsenal je kompletnu priču u ovom ogledu zaključio u prvom poluvremenu kada je postigao tri pogotka. Smith-Rowe i Saka su po jednom bili strijelci i asistenti, dok je još jedan gol zabio Aubameyang za rušenje velikog suparnika.

Sve što je Tottenham učinio do kraja utakmice jest počasni pogodak Južnokorejca Sona u 79. minuti.

REDSI NEUMOLJIVI /

Liverpool deklasirao Crystal Palace i odvojio se na vrhu, kiks Cityja protiv Southamptona, nova pobjeda Arsenala

Izlazak iz startne krize

Arsenal je ovu premierligašku sezonu otvorio s tri poraza u nizu i bez postignutog pogotka. No, potom su uslijedile dvije teške i minimalne 1-0 pobjede protiv Norwicha i Burnleyja te ova pobjeda protiv Tottenhama koja je dokaz izlaska Arsenala iz startne krize.

Računajući i pobjedu protiv Wimbledona u Liga kupu igrači Arsenala su u zadnje četiri utakmice ostvarili četiri pobjede i razliku pogodaka 8-1.

Tottenham je, pak, izgubio treću prvenstvenu utakmicu u nizu, a i prethodno su primali po tri pogotka (Crystal Palace i Chelsea po 0-3).