ARSENAL - LIVERPOOL 1-1: / Redsi poveli nakon pogreške Lena, Lacazette majstorijom bacio Emirates u trans

U derbiju 11. kola Premier lige između Arsenala i Liverpoola na Emiratesu u subotu navečer, završilo je 1-1

3.11.2018.
20:19

Bio je ovo test za Arsenal koji je nakon poraza od Chelseaja i Manchester Cityja u prva dva ligaška kola nanizao sedam pobjeda i jedan remi te se priključio vrhu Premiershipa u borbi za naslov prvaka Engleske. Sedmi put zaredom Arsenal nije uspio pobijediti Liverpool.

SCHMEICHEL SE SLOMIO NA MINUTU ŠUTNJE, LEICESTER TUGUJE ZA VOLJENIM PREDSJEDNIKOM: ‘Zauvijek u našim srcima…’

Redsi su u London stigli na diobi prvog mjesta s Manchester Cityjem, a eventualni kiks dao bi malo prostora Građanima koji su se sutrašnjom eventualnom pobjedom protiv Southamptona mogli odvojiti na vrhu. Redsi su poveli u 61. minuti kad je Milner iskoristio veliku pogrešku Lena.

Milner je pokupio odbijenu loptu i sa ruba šestnaesterca uputio udarac koji ulazi u donji lijevi kut. Bernd Leno nije mogao sačuvati svoju mrežu. U 8.2 minuti, Alexandre Lacazette svladao je golmana solo akcijom za svoj peti gol u sezoni.

Što se tiče hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena, on je propustio derbi, nije se našao na popisu igrača za dvoboj na Emiratesu, a izvori bliski klubu s Anfielda otkrili su kako nije mogao nastupiti zbog, kako kažu, manje ozljede.

Hrvatski branič od ranije je imao velikih problema s trbušnim mišićima, zbog čega je propustio početak sezone.