ARGENTINA KONAČNO POBIJEDILA NA NAJGOREM GOSTOVANJU ZA NJIH: / Za to im je trebalo dugih 15 godina

Argentina je kvalifikacije započela s dvije pobjede

14.10.2020.
7:05

Nogometaši Argentine slavili su sinoć u 2. kolu južnoameričkih kvalifikacija za SP 2022. kod Bolivije u La Pazu s 2:1 (1:1).

BOLESNE PRIJETNJE UPUĆENE LIONELU MESSIJU: /

Najboljem igraču svijeta neće biti svejedno - 'Pojest ćemo mu jetru'

Argentincima je to prva pobjeda u gostima kod Bolivije nakon čak 15 godina, a La Paz i nadmorska visina od 3500 metara dosad su uvijek bili nepremostiva prepreka jer su tamo u pravilu gubili utakmice, čak i sa 1:6 prije nekoliko godina.

Scaloni odlučio doći u Boliviju čak tri dana prije utakmice

Izbornik Lionel Scaloni je odlučio doći u Boliviju čak tri dana prije utakmice kako bi se Argentinci aklimatizirali na veliku nadmorsku visinu, a to je urodilo pobjedom Messijeve ekipe.

Ipak, nije sve bilo glatko jer su Bolivijci poveli preko napadača Cruzeira Morena Martinsa u 24. minuti, da bi Lautaro Martínez u 45. minuti postigao izjednačujući gol kada ga je domaći branič nespretno napucao loptom, koja se potom odbila u mrežu. Joaquin Correa, igrač Lazija, donio je Argentini pobjedu u 79. minuti udarcem iskosa s desetak metara.

Argentina je tako kvalifikacije započela s dvije pobjede, a Bolivija s dva poraza.