EMOTIVNA VEČER / Ante Čačić nakon plasmana u Ligu prvaka: 'Moji igrači su me učinili najponosnijim čovjekom, stvarno su heroji '

25.8.2022.
9:18
Slavko Midzor/PIXSELL

Dinamo je nakon 120 minuta borbe i drame u uzvratnoj utakmici protiv Bodo/Glimta uspio izboriti kartu za vlak prema Ligi prvaka. Nakon minimalnog poraza u Norveškoj rezultatom 1-0, plavi su na domaćem travnjaku slavili pobjedom 4-1.

Momčad Ante Čačića je tako napravila veliki korak prema naprijed, a prvi će put igrati Ligu prvaka nakon kratke stanke budući da su zadnji put nastupali u samom natjecanju još u sezoni 2019./20. kada je momčad bila vrlo blizu prolaska u drugu fazu.

"Moji igrači su me učinili najponosnijim čovjekom, stvarno su heroji", rekao je Dinamov trener odmah nakon utakmice.

SPEKTAKL NA MAKSIMIRU /

Petkovićeve škarice, šokantan gol Bodea i ludi produžeci: Pogledajte kako je izgledala velika Dinamova noć

Gol vrijedan Lige prvaka zabio je Josip Drmić, a u 120. minuti pobjedu je potvrdio Petar Bočkaj. U regularnom dijelu pogotke su za Dinamo dali Mislav Oršić i Bruno Petković, dok je za Bodo/Glimt zabio Albert Gronbaek.

"Čestitam svojim herojima, ali imali smo previše problema. Ovo je sjajan uspjeh, dobili smo dobru momčad, unatoč velikim problema u drugom dijelu, kada smo bili prinuđeni na puno izmjena i rošada. Imali smo unutarnjih problema koje sada ne želim iznositi, a Bodo/Glimt nije mogao ništa izgubiti. Srećom, pao je sao jedan gol u tom periodu", rekao je Ante Čačić.

Prva sljedeća stanica će biti Istanbul u kojem će danas nakon 18 sati biti poznati protivnici protiv kojih će Dinamo igrati u skupinama.

"Htio bih na Maksimiru vidjeti svoja dva kapetana koje sam vodio - Luku Modrića i Darija Srnu. Dakle, Real i Šahtar", zaključio je Dinamov strateg.