GOLIJADA /

Budimir asistent u pobjedi Osasune: Drama u Pamploni završila 3-2

Osasuna je na domaćem terenu u Pamploni s 3-2 bila bolja od Celte, a hrvatski reprezentativac Ante Budimir je bio u udarnoj momčadi te je igrao do 77. minute

1.9.2024.
19:19

Druge prvenstvene pobjede, u ogledima četvrtog kola, u novoj sezoni španjolske La Lige upisali su nogometaši Osasune i Alavesa.

A DOLAZI I POJAČANJE /

Talijani ostali kratkih rukava: Dinamo svojim draguljima osigurao bolje ugovore

Osasuna je na domaćem terenu u Pamploni s 3-2 bila bolja od Celte, a hrvatski reprezentativac Ante Budimir je bio u udarnoj momčadi te je igrao do 77. minute. Prvi pogodak Osasuna je dala u 21. minuti. Strijelac je bio Boyomo, a asistent upravo Budimir.

Gosti iz Viga su brzo izjednačili, u 29. minuti je gol za 1-1 postigao Borja Iglesias. Na samom kraju prvog dijela Osasuna se vratila u vodstvo i to autogolom Domingueza, dok je Abel Bretones u 62. minuti pogodio za 3-1 i time zapečatio slavlje Osasune. U nadoknadi susreta Gomez je pogodio vlastitu mrežu, ali dalje od 2-3 Celta nije mogla.

Alaves je na domaćem terenu s 2-0 svladao Las Palmas. Već u sedmoj minuti Carlos Vicente je doveo domaćina u vodstvo, dok je u 78. Toni Martinez zabio za 2-0 i time potvrdio slavlje svoje momčadi.