TKO JE U PRAVU / Ancelottija razbjesnio jedan detalj s utakmice, Xavi se čudi: 'Iznenađuju me njegove riječi'

Barcelona 1. travnja gostuje kod Elchea, a Real dan kasnije dočekuje Valladolid

20.3.2023.
9:11

Barcelona i Real u nedjelju navečer odigrali su najveći španjolski derbi u sklopu 26. kola La Lige, a bolji su bili Katalonci sa 2:1. Već u 9. minuti Real je došao u prednost nakon što je Araujo nesretno pogodio vlastiti u mrežu. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Sergi Roberto je poravnao rezultat, a za konačni preokret zabio je u 92. minuti Franck Kessie. Treba spomenuti kako je desetak minuta ranije poništen Asensijev gol zbog, kako se čini, milimetarskog zaleđe.

UOČI EL CLASICA /

Legenda Reala i Barcelone objasnio zašto Modrić tako dugo traje: 'To je nevjerojatno'

'Je li bilo zaleđe?'

Taj detalj zasmetao je strategu Reala Carlu Ancelottiju.

'Zaleđa na SP-u su bila jasna, a ovdje ostaju upitnici. Je li bilo zaleđe? Ne znam. Utakmica je izgubljena', konstatirao je nakon utakmice Ancelotti.

Takva reakcija trenera Kraljevskog kluba iznenadila je njegovog rivala  na drugoj strani.

'Bilo je to čisto zaleđe. Ancelottijeve riječi me iznenađuju. Mislim da smo bili bolji i rezultat je realan i pošten. Momčad se ispraznila i mene napunila ponosom', izjavio je Xavi.

'Ne osjećam da smo prvaci'

Nakon trijumfa u derbiju, Barcelona je po svemu sudeći prelomila prvenstvo. Katalonski gigant ima 12 bodova prednosti 12 kola prije kraja, a obaveza u Europi nemaju za razliku od Reala kojeg u četvrtfinalu Lige prvaka čeka Chelsea.

'Imaju kontinuitet. Tužni smo, ali i ponosni kako smo igrali. Ako ćemo igrati ovako, na kraju sezone ćemo sigurno nešto osvojiti, jer nismo zaslužili poraz', dodao je Ancelotti.

Iako ima golemu prednost u prvenstvu, Xavi je još uvijek oprezan.

'Ne osjećam da smo prvaci. Još je 12 utakmica do kraja, ali ovo je jako važna pobjeda. Zaslužena je, bili smo bolji, dominirali i stvarali čiste šanse. Imali smo više prilika i kontrolu', zaključio je trener Barcelone.

Barcelona 1. travnja gostuje kod Elchea, a Real dan kasnije dočekuje Valladolid.