ODJECI EL CLASICA / Ancelotti bijesan zbog odluke VAR-a, Xavi se čudi: 'Njegove me riječi iznenađuju...'

'Ne osjećam da smo prvaci. Još je 12 utakmica do kraja, ali ovo je jako važna pobjeda', konstatirao je Xavi nakon dvoboja

20.3.2023.
8:53

Barcelona i Real u nedjelju navečer odigrali su najveći španjolski derbi u sklopu 26. kola La Lige, a bolji su bili Katalonci sa 2:1. Već u 9. minuti Real je došao u prednost nakon što je Araujo nesretno pogodio vlastiti u mrežu. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Sergi Roberto je poravnao rezultat, a za konačni preokret zabio je u 92. minuti Franck Kessie. Treba spomenuti kako je desetak minuta ranije poništen Asensijev gol zbog, kako se čini, milimetarskog zaleđe.

UOČI EL CLASICA /

Legenda Reala i Barcelone objasnio zašto Modrić tako dugo traje: 'To je nevjerojatno'

Taj detalj zasmetao je strategu Reala Carlu Ancelottiju.

'Zaleđa na SP-u su bila jasna, a ovdje ostaju upitnici. Je li bilo zaleđe? Ne znam. Utakmica je izgubljena', konstatirao je nakon utakmice Ancelotti.

Gol pogledajte OVDJE.

'Rezultat je realan i pošten'

Takva reakcija trenera Kraljevskog kluba iznenadila je njegovog rivala  na drugoj strani.

'Bilo je to čisto zaleđe. Ancelottijeve riječi me iznenađuju. Mislim da smo bili bolji i rezultat je realan i pošten. Momčad se ispraznila i mene napunila ponosom', izjavio je Xavi.

Nakon trijumfa u derbiju, Barcelona je po svemu sudeći prelomila prvenstvo. Katalonski gigant ima 12 bodova prednosti 12 kola prije kraja, a obaveza u Europi nemaju za razliku od Reala kojeg u četvrtfinalu Lige prvaka čeka Chelsea.

'Ne osjećam da smo prvaci'

'Imaju kontinuitet. Tužni smo, ali i ponosni kako smo igrali. Ako ćemo igrati ovako, na kraju sezone ćemo sigurno nešto osvojiti, jer nismo zaslužili poraz', dodao je Ancelotti.

Iako ima golemu prednost u prvenstvu, Xavi je još uvijek oprezan.

'Ne osjećam da smo prvaci. Još je 12 utakmica do kraja, ali ovo je jako važna pobjeda. Zaslužena je, bili smo bolji, dominirali i stvarali čiste šanse. Imali smo više prilika i kontrolu', zaključio je trener Barcelone.

Barcelona 1. travnja gostuje kod Elchea, a Real dan kasnije dočekuje Valladolid.