AJAXOVI KLINCI IZBACILI JUVENTUS: / Senzacija u Ligi prvaka, Ronaldo, Mandžukić i društvo ispali iz elitnog natjecanja

Senzacija u Ligi prvaka

16.4.2019.
22:52

Ajaxovi klinci u utorak navečer, u uzvratnoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka u Torinu protiv talijanskog giganta Juventusa, slavili su s 2-1 i tako izborili plasman u polufinale ovog elitnog klupskog nogometnog natjecanja.

TRENUTAK KAD JE 19-GODIŠNJAK BACIO U OČAJ MILIJUNE DILJEM SVIJETA: /

Ovo je pogodak vrijedan senzacije

Pao još jedan velikan

Nakon što su eliminirali branitelja naslova Real Madrid, igrači Ajaxa izbacili su još jednog favorita, iako su u prvoj utakmici na domaćem terenu odigrali 1-1.

Juventus je poveo u 28. minuti. Miralem Pjanić je izveo korner, a Cristiano Ronaldo glavom pogađa za 1-0. I u prvoj utakmici, koja je završila 1-1, Ronaldo je zabio glavom, dok je u osmini finala od tri pogotka Atleticu dva postigao glavom.

Ajax brzo stigao do poravnanja

No, Ajax je brzo stigao do poravnanja, u 34. minuti veznjak Donny van de Beek zabija za 1-1, a taj je rezultat ostao do kraja prvog poluvremena.

Ajax je u nastavku potpuno preuzeo kontrolu utakmice, a Juve je djelovao bespomoćno. U 52. minuti stopostotnu priliku imao je Hakim Ziyech, ali vratar Juvea Wojciech Szczesny odlično brani.

Donny van de Beek, koji je pogodio za 1-1, u 58. minuti sa ruba 16-erca cilja pod vratnicu, ali Szczesny opet spašava mrežu domaćina. U 63. minuti Tadić je poslao odličnu loptu u peterac za Ziyecha, ali Pjanić uklizavanjem izbacuje u korner.

Lasse Schöne izveo korner, Matthijs de Ligt glavom zabio

I kad nisu uspjeli pogoditi iz izrađenih akcija, nogometaši Ajaxa su zabili iz prekida. U 67. minuti Lasse Schöne je izveo korner, a stoper Matthijs de Ligt glavom trese mrežu i odvodi nizozemski klub u polufinale gdje će igrati sa boljim iz dvoboja između Tottenhama i Manchester Cityja.

Imali su igrači Ajaxa još nekoliko prigoda, ali su bili neprecizni ili su previše komplicirali u završnici. Hrvatski napadač Mario Mandžukić zbog ozljede nije igrao za Juventus.

16. travnja - Barcelona - Manchester United 3-0 (Messi 16, 20, Coutinho 61) Juventus - Ajax 1-2 (Cristiano Ronaldo 28/ Van de Beek 34, De Ligt 67)

17. travnja - Manchester City - Tottenham Porto - Liverpool

Rezultati prvih utakmica četvrtfinala nogometne Lige prvaka:

9. travnja - Liverpool - Porto 2-0 (Naby Keita 5, Roberto Firmino 26) Tottenham - Manchester City 1-0 (Heung-min Son 78)

10. travnja - Ajax - Juventus 1-1 (David Neres 46/ Cristiano Ronaldo 45) Manchester United - Barcelona 0-1 (Luke Shaw 12-ag)

Polufinale (prve utakmice 30. travnja i 1. svibnja, a uzvrati 7. i 8. svibnja) - Tottenham/Manchester City - Ajax/Juventus Manchester United/Barcelona - Liverpool/Porto