JASNA PORUKA / AEK je pobjedu na Maksimiru ispratio uz dvije fotografije i dvije riječi

Pobjedu su dakle posvetili navijaču Michalisu Katsourisu koji je preminuo u sukobima navijača AEK-a i Dinama prošlog tjedna u Ateni.

15.8.2023.
23:16
Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama poraženi su od grčkog AEK-a s 1-2 (1-0) u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka odigranoj u utorak pred 13.311 gledatelja na stadionu Maksimir.

REAKCIJE /

Navijači Dinama razočarani: 'Sjećam se kako su svi pljuvali po Čačiću lani u ovo vrijeme'

REAKCIJE /

Dinamo je vodeći pogodak postigao u 39. minuti, a strijelac je bio Marko Bulat koji iz slobodnog udarca s oko 25 metara, kad je pogodio gornji desni kut AEK-ovih vrata.

No, preokret je uslijedio u drugom poluvremenu. Grčki prvak je do izjednačujućeg pogotka došao u 59. minuti, a strijelac je preciznim udarcem s 14 metara bio Švicarac Steven Zuber. Pobjedu grčkom prvaku donio je u 90. minuti Konstantinos Galanopoulos udarcem sa sedam metara.

Uzvratni dvoboj je na rasporedu u subotu, 19. kolovoza, s početkom u 20.45 sati, na AEK Areni u Ateni.

U slučaju povoljnog rezultata i plasmana u zadnje kolo kvalifikacija za Ligu prvaka, Dinamo će se za plasman u grupnu fazu elitnog europskog klupskog natjecanja boriti protiv belgijskog Antwerpa, a te su utakmice na rasporedu 22. ili 23. kolovoza te 29. i 30. kolovoza.

AEK je nakon utakmice na Twitteru objavio dvije fotografije koje je popratio sa samo dvije riječi: "Za Michalisa."

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.