AEK I LIVAJA NAKON POBJEDE U MAĐARSKOJ KUCAJU NA VRATA LIGE PRVAKA: / Ajax uvjerljiv protiv Dinama iz Kijeva

Hrvatski napadač došao je na korak od igranja Lige prvaka, a nedavno je pozvan i u reprezentaciju

22.8.2018.
23:07

Nogometaši atenskog AEK-a i Ajaxa iz Amsterdama napravili su korak prema plasmanu u Ligu prvaka u prvim utakmicama odigranim u srijedu, kada je Ajax na svom stadionu pobijedio kijevski Dinamo sa 3-1, a AEK slavio sa 2-1 na gostovanju kod mađarskog Vidija.

U početnoj postavi grčke momčadi bio je hrvatski napadač Marko Livaja, koji nije sudjelovao u pogocima. Klonaridis je bio strijelac za 1-0 u 34. minuti, na 2-0 povisio je Bakasetas u 49. minuti, da bi samo četiri minute poslije zaradio crveni karton. Vidi je od 23. minute igrao s igračem manje, nakon što je isključen Huszti. Nadu Mađarima vratio je Lazović pogotkom za 1-2 u 67. minuti. Livaja je bio u igri do 86. minute.

Ajax uvjerljiv

Hrvatski reprezentativac Josip Pivarić odigrao je svih 90 minuta za kijevski Dinamo u porazu (3-1) od Ajaxa u Amsterdamu. Domaći su u 2. minuti poveli pogotkom Van de Beeka. Kedziora je izjednačio u 16. minuti, a Nizozemci su do kraja prvog dijela još dvaput zatresli mrežu, u 35. minuti učinio je to Ziyech, a u 43. minuti Dušan Tadić. U nastavku više nije bilo golova.