DVADESETA POBJEDA ZAREDOM / Njih ne može nitko zaustaviti

LeBron James i Dwyane Wade su uvelike pridonijeli pobjedi zabivši 27 i 21 koš. Ray Allen je pridonio sa 12 pogodaka, dok su Chris Bosh i Chris Andersen ubacili svaki po 10.

14.3.2013.
10:11
AP Images

Aktualni NBA prvak Miami Heat je sinoć svladavši Philadelphia 76ers-e sa 98-94 došao do svoje 20. pobjede u nizu.

Samo su dvije momčadi, Los Angeles Lakersi (33 pobjede u sezoni 1971./72.) i Houston Rocketsi (22 u sezoni 2007./08.) imali bolji skor u NBA, a Milwaukee Bucksi su također imali 20 pobjeda zaredom u sezoni 1970./71.

Sixersi, kod kojih je naučinkovitiji bio Thaddeus Young sa 24 koša i 15 skokova, su do kraja utakmice zabrinjavali Miami. Jrue Holiday je postigao 21 pogodak, Evan Turner 15, a Dorell Wright 13.

Nakon što je Holiday izjednačio na 91-91 minutu i dvadeset sekundi prije kraja, Heat je odgovorio serijom 7-3 kojom je zatvorio utakmicu. James je pogodio jedno od dva slobodna bacanja, Wade koš i Heat se odvojio od Sixersa.

U Bostonu su Celticsi "razbili" Toronto Raptorse sa 112-88 zahvaljujući dvojici igrača: Kevinu Garnettu koji je ubacivši 12 koševa postao sa 36 godina 15. najbolji igrač Lige sa 25.196 postignutih pogodaka i 35-godišnjem Paulu Pierceu koji je sa 15 koševa ušao u Top 20 te ljestvice izjednačivši se na 20. mjestu sa Charlesom Barkleyom sa 23.757 postignutih pogodaka u karijeri.

Nakon sporog početka drugog poluvremena, Celticsi su zatvorili treću četvrtinu serijom 21-6, što im je pomoglo da razliku od devet koševa pretvore u dvoznamenkasti broj. Boston Celtics je zabio 65 koševa u drugom poluvremenu, a također imali su 19 realiziranih šuteva s linije slobodnih bacanja, a u cijeloj utakmici čak 35.

Jeff Green je bio najučinkovitiji kod Celticsa sa 20 koševa. DeMar DeRozan je zabio 17 koševa za Toronto.

Los Angeles Lakersi su sinoć izgubili od Atlanta Hawksa 96-92, ali su do kraja sezone izgubili i Kobea Bryanta koji je ozlijedio gležanj.

Bryant, koji je na utakmici zabio 31 koš, ozlijedio je gležanj 3.9 sekunde prije kraja. Devin Harris je zabio 17 koševa za Hawkse, dok je Al Horford dodao 14 koševa i 14 skokova. Bryant je smanjio razliku od 12 koševa postigavši 20 pogodaka u trećoj četvrtini.

Hawksi su vodili na poluvremenu 55-43 sa šutom iz igre od 52.3 posto. Ali su Lakersi zahvaljujući Bryantu preuzeli vodstvo do 10 minuta prije kraja. No tada je igru preuzeo Harrios koji je zabio devet koševa. Bryant je pogodio tricu 16.9 sekundi prije kraja i smanjio razliku na jedan koš, no tada je Atlantin Kyle Korver pogodio tri od četiri slobodna bacanja, a Bryant je promašio koš.