NFL: / Titula ide u Baltimor (VIDEO)

Ekipa Baltimor Rejvensa je pobednik 47. Superboula

4.2.2013.
10:28

Igrači Baltimor Rejvensa osvojili su trofej Vins Lombardi, pobedivši u finalu 47. Superboula ekipu San Franciska sa 34:31.

Meč na stadionu Superdom u Nju Orleansu, obeležilo je odlično prvo poluvreme Baltimora, nestanak struje na početku treće četvrtine i veliki povratak Najnersa iz San Franciska, koji ipak na samom kraju nisu imali dovoljno snage da naprave preokret.

Takođe, to je bio neobičan duel trenera Baltimora i San Franciska - na klupama najlućih rivala u velikom finalu sedela su braća Džon i Džim Harbou.

Rejvensi su do drugog Superboula u klupskoj istoriji došli posle 13 godina i posle dramatične utakmice u kojoj su na poluvremenu imali 15 poena prednosti.

Ekipa iz San Franciska je kod rezultata 31:29 propustila da 10 minuta pre kraja realizuje šut za dva poena i time prokockao priliku da meč učini još neizvesnijim.