službeno objavili / Nezaustavljivi Đoković osvojio svoj 10-i Australian open!

Srpski tenisač slavio je protiv Grka Stefanosa Tsitsipasa i osvojio 22. Grand Slam u karijeri čime se izjednačio s Rafaelom Nadalom

29.1.2023.
12:56
AP Images/Asanka Brendon Ratnayake

Srpski tenisač Novak Đoković osvojio je svoj 10. jubilarni naslov na Australian Openu, nakon što je u finalu svladao Grka Stefanosa Tsitsipasa s 3:0 (6:3, 7:6(4), 7:6(5)).

Ujedno, ovoo 22. grend slem naslov u njegovoj karijeri, čime se izjednačio na prvom mestu sa Rafaelom Nadalom.

Vratio se i na prvo mesto na ATP listi, na kom je proveo rekordna 373 tjedna.

Đoković je dominantno počeo meč, rano je oduzeo servis suparniku i rutinski zadržao prednost te poveo s 1:0.

Drugi set bio je neizvjesniji, igralo se gem za gemom, nije bilo break lopti, sve do 12. gema, kada je Tsitsipas imao priliku oduzeti Đokovićev servis, ali je set otišao u tie-break, u kojem je slavio iskustvom i smirenošću Novaka.

Tijesno je bilo i u trećem setu, ali Doković je pobijedio. Uz vrisak pobjede, Đoković je potrčao u zagrljaj majke i zaplakao.