PREOKRET U JUBILEJU SIR ALEXA / Nevjerojatni Van Persie donio pobjedu Crvenim vragovima

Van Persie je pogocima u 23., 87. i 92. minuti opravdao uloženo, iako je u 69. minuti bio tragičar jer je promašio penal.

2.9.2012.
19:59
AP Images

Manchester United je uz dosta sreće i golgeterskih sposobnosti novopridošloga RobinavanPersieja pobijedio u gostima Southampton s 3:2, iako je tri minute prije kraja gubio s 1:2.

Van Persie je pogocima u 23., 87. i 92. minuti opravdao uloženo, iako je u 69. minuti bio tragičar jer je promašio penal. Nizozemac je pritom neuspješno pokušao izvesti "panenku" i izazvao gnjev trenera Alexa Fergusona. Domaćini su cijelu utakmicu napadali, ali su ih skupo koštale pogreške u obrani. Inače bila je ovo 1000. utakmica u kojoj je legendarni škotski trener vodio Crvene vragove.

U drugoj utakmici večeri Newcastle i Aston Villa su igrali 1:1, dok je ranije Arsenal slavio kod Liverpoola s 2:0.