Spursi nezaustavljivi / Neslavni rekord Crne Mambe, Nowitzki deveti strijelac u povijesti lige

Uoči utakmice LA Lakersa protiv Memphisa, Crna Mamba je promašila 13 šuteva manje od Johna Havliceka, kojeg je prestigao sredinom posljednje četvrtine.

12.11.2014.
9:19
AP Images

Aktualni prvaci NBA-a, San Antonio Spursi, u gostima kod Golden Statea odnijeli su pobjedu  (100-113) na krilima Tonyja Parkera (28 koševa).

Tim Duncan je za 35 minuta na parketu ubacio 13 poena, a MVP prošlogodišnjeg finala, Kawhi Leonard, postigao je 19 poena uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Katastrofalan rezultat ostvarila je momčad Oklahoma Cityja protiv Milwaukeeja (85-78), koja i dalje igra bez dvije glavne okosnice - Kevina Duranta i Russella Westbrooka.

Najbolji kod gostiju bio je Reggie Jackson, koji je za 43 minute ubacio 29 koševa.

U redovima domaćina, briljirao je Mayo sa 19 poena.

Dallas je kod kuće bio bolji od Sacramenta (106-98), a osim pobjede domaćina, dobro je za istaknuti Dirka Nowitzkog, koji je postao deveti najbolji strijelac u povijesti lige.

Nijemac je u pobjedi svoje momčadi postigao 23 poena, a njegova ukupna brojka u NBA ligi popela se na 26,953 poena.

Osim njega, u povijest se upisao i Kobe Bryant, koji je postavio rekord najviše promašenih šuteva u povijesti NBA lige.

Crna Mamba je promašila 13 šuteva manje od JohnaHavliceka, kojeg je prestigao sredinom posljednje četvrtine.

Do kraja susreta je promašio još dva puta, a sad je na ukupno 13,420 promašenih šuteva u karijeri (tri više od Havliceka).