Bavarci obranili poziciju / Nakon velikog preokreta, City srušio Bayern

Momčadi su odigrale sjajan susret u debiju za prvo mjesto D skupine u Ligi prvaka.

11.12.2013.
11:58
nph/NordPhoto/PIXSELL

U skupini D Lige prvaka Bayern je na domaćem terenu uspio obraniti prvu poziciju unatoč porazu od Manchester Cityja 2:3.

Momčadi su odigrale sjajan susret u debiju za prvo mjesto skupine.

Guardiola je bio na putu do nove visoke pobjede kad je Thomas Müller već u petoj minuti poentirao nakon proigravanja Dantea te trećeg gola Götzea poslije gužve u šesnaestercu, i to samo sedam minuta poslije.

Naizgled izgubljeni Englezi su pola sata prije kraja utakmice dobili tračak nade te nakon ubačaja s desnog boka, Milner je glavom vratio loptu na peterac gdje je David Silva zabio za 2:1.

Bavarci su imali neiskorištene prilike, a Milner je izborio kazneni udarac te je s bijele točke bio precizan Aleksandar Kolarov.

James Milner je potvrdio kandidaturu za igrača utakmice samo tri minute poslije kad je pogodio težak šut iskosa nakon greške Jeromea Boatenga.

Mario Mandžukić igrao je u prvoj postavi Bayerna, a u 68. minuti zamijenio ga je Xherdan Shaqiri koji je sudjelovao u drugom pogotku svoje momčadi.