NAKON NEIZVJESNE BORBE: / Poznat je prvi klub u osmini finala Europske lige

Portugalski prvoligaš Braga prvi je klub koji je izborio plasman u osminu finala ovosezonske Europske lige. Braga je u šesnaestini finala izbacila švicarski Sion s ukupnih 4-3 iz dvije utakmice.

24.2.2016.
21:01
AFP/FRANCISCO LEONG

Braga je u srijedu na svojem terenu sa Sionom odigrala 2-2 i tako obranila prednost od jednog gola iz prve utakmice koji je završen pobjedom Portugalaca 2-1.

Dva gola Gekasa

Sva četiri gola u utakmici postignuta su do 48. minute, a Sion je čak dva puta vodio. Oba gola za Švicarce postigao je Grk Theofanis Gekas, no njegov izvrsni nastup nije donio Sionu plasman u sljedeću fazu, iako je ta momčad nakon prvog poluvremena vodila 2-1.

Gol za konačnih 2-2 postigao je srpski napadač koji igra za Bragu Nikola Stojiljković. Nogometaši Siona u posljednjim sekundama imali su jako veliku priliku, ali Vincent Ruefli je pogodio vratnicu.

Ostale utakmice osmina finala Europske lige na rasporedu su u četvrtak.