hrvatski el clasico / Mladost i Jug dvokorakom na Poljudu izborili novu poslasticu u finalu Prvenstva Hrvatske

Mladost je u dvije utakmice bila bolja od Mornara, a Jug od Jadrana

1.5.2019.
22:12
Luka Stanzl/PIXSELL

Nakon Hrvatskog kupa pa Regionalne lige Jug CO i Mladost odlučivat će i o naslovu prvaka Hrvatske. Dubrovčani i Zagrepčani na Poljudu su protiv Jadrana, odnosno Mornara načinili drugi i posljednji korak ka međusobnom sučeljavanju u finalu koje će sljedeće srijede krenuti u Zagrebu.

Jugaši su puno lakše nego četiri dana ranije u Gružu riješili jadranaše kojima su ovaj put nedostajali iskusni Kunac te mladi Butić, a Joković (3 pogotka) i Fatović  (4) odlučili su da u ovoj utakmici konačno oslobode stresa Vjekoslava Kobešćaka te su dvoboj, zajedno s ostalim suigračima, učinili potpuno mirnim. Nakon 3:2 u 12. minuti Dubrovčani su s tri gola u sljedećih pet minuta postali neuhvatljivi.

Mladostaši su, pak, svoje brige protiv oslabljenih mornarevaca (Burić, Elez) riješili u 14 minuta u periodu od druge četvrtine do sredine posljednje kada su od 6:5 otišli do 11:5. Najbolji je bio Lovre Miloš s tri pogotka, a valja naglasiti brzi povratak Rusa Harkova nakon kardioloških problema.