POTVRĐENO PRVO MJESTO / 'Mini' Vatreni bez problema sredili Latviju

Na ljestvici vodi Hrvatska s 15 bodova iz šest susreta, Švicarska je druga s 9 bodova iz pet susreta, a potom slijede Ukrajina i Latvija sa po šest bodova.

19.11.2013.
18:22
Dusko Marusic/PIXSELL

PULA - Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija pobijedila je u dvoboju 5. skupine kvalifikacija za EURO 2015. u Puli reprezentaciju Latvije 3-1 potvrdivši prvo mjesto u skupini.

Hrvatska je u dvoboju igranom na stadionu Aldo Drosina bez suviše stresa stigla do bodova. Već nakon osam minuta odabranici Nenada Gračana imali su dva gola prednosti. U 3. minuti je latvijska vrata načeo TinJedvaj nakon ubačaja iz kornera, a četiri minute kasnije Marcelo Brozović je realizirao jedanaesterac. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je StipePerica golom u 33. minuti.

U nastavku susretu gosti su uspjeli tek ublažiti poraz, a strijelac je bio Igors Rei u 81. minuti.

Zanimljivo, utakmica je u petoj minutu nakratko prekinuta zbog jakog pljuska, no nakon konzultacija belgijskog suca JonathanaLardota i delegata dvoboj je nastavljen.

Bila je ovo premijerna pobjeda novoga izbornika NenadaGračana, koji je na klupi U-21 reprezentacije startao porazom od Švicarske prošlog četvrtka.

Idući dvoboj mladi hrvatski nogometaši imat će 28. svibnja iduće godine kod kuće protiv Ukrajine.

U završnu, play-off' rundu plasirat će se pobjednici deset skupina, te četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije.