ZANIMLJIVO OBJAŠNJENJE / Kontroverznim potezom navukao bijes mnogih na sebe: Sada je objasnio zašto je to napravio

Novi svjetski nogometni prvak je Argentina, u finalnom susretu na Lusail stadionu Argentinci su nakon jedanaesteraca bili bolji od Francuske sa 7-5 (3-3, 2-2, 2-0) čime su treći put u povijesti postali prvaci

19.12.2022.
15:24

Messi je iz jedanaesterca u 23. minuti pogodio za 1-0, dok je do kraja prvog dijela Angel Di Maria povećao na 2-0 u 36. minuti. Odjednom i unutar samo sto sekundi Francuska se vratila u igru. Na 2-2 je izjednačio s dva pogotka Kylian Mbappe golovima u 80. iz jedanaesterca i 81. minuti. U 109. minuti gol za 3-2 je dao Messi, ali je u 118. minuti opet strijelac bio Mbappe, opet s bijele točke, za 3-3.

KATAR GA ODUŠEVIO /

Đoković se oglasio nakon što je uživo gledao finale SP-a: Objavu mu lajkao Modrić, ali i još jedan bivši kapetan Vatrenih

Tijekom odluke jedanaesteraca argentinski vratar Emiliano Martinez je obranio udarac Comana, dok je Tchouameni promašio vrata, dok su svi Argentinci bili precizni (Messi, Dybala, Paredes i Montiel).

U slavlju Argentinaca posebno je pretjerao golman Martinez. Dok je Argentina slavila, Martinez se poprilično bezobrazno ponio. Stavio je, naime, nagradu za najboljeg golmana u ravnini međunožja. Na tome nije stao, u svlačionici je nakratko zaustavio slavlje suigrača uzvikom: 'Minuta šutnje za Kyliana Mbappea."

Martinez je danas objasnio zašto je nagradu za najboljeg golmana stavio u ravninu međunožja.

"Napravio sam to jer su mi francuski navijači stalno zviždali i vrijeđali me. Ne volim kad su ljudi arogantni", poručio je golman Gauča pa otkrio kome je posvetio naslov svjetskog prvaka.

"Naslov posvećujem obitelji. Otišao sam od kuće vrlo mlad, zato im želim posvetiti ovaj naslov."