MARSEILLE NI NAKON 44 GODINE NIJE USPIO POBIJEDITI U BORDEAUXU: / Ćaleta-Car propustio susret, Bašić završio utakmicu u 38. minuti

Gosti su do boda došli s dva igrača manje

14.2.2021.
23:23

U posljednjem susretu 25. kola francuskog nogometnog prvenstva Bordeaux i Marseille su odigrali 0-0 premda su gosti od 59. minute igrali s dva igrača manje.

Marseille niti nakon 44 godine nije uspio pobijediti u Bordeauxu, no ovoga puta barem nije izgubio premda je posljednjih pola sata igrao s dva igrača manje. Zadnju pobjedu OM je u Bordeauxu upisao u listopadu davne 1977. godine i od tada čeka na trijumf u gradu na rijeci Garrone.

Ovoga puta gosti se mogu radovati i jednom bodu nakon što su u 55. i 59. minuti ostali bez Argentinaca Leonarda Balerdija i Daria Benedetta.

No, sve je moglo biti drugačije da Valere Germain u 54. minuti nije uprskao zicer. U kontri je Bordeaux došao u priliku, no Balerdi je kao zadnji igrač obrane rukama oborio Remija Oudina i zaradio crveni karton.

Samo četiri minute kasnije na "hlađenje" je morao i Benedetto nakon oštrog prekršaja nad Laurentom Koscielnyjem.

Do kraja susreta domaćin je pritiskao, ali nije uspio ozbiljnije ugroziti Stevea Mandandu.

Za Bordeaux je do 38. minute igrao TomaBašić no tada je zamijenjen zbog problema s mišićem, dok Duje Ćaleta-Car nije zaigrao za goste zbog ozljede.